Trwa ładowanie...
d3eh4nb
22-07-2006 01:03

Kate OS - polski Linux podbija świat

Mniej więcej rok temu polska dystrybucja Linuksa, Kate OS, była trudnym, dość niewygodnym w pracy systemem operacyjnym. I choć jeszcze wiele przed nią, czy wkrótce zacznie konkurować z Ubuntu i openSUSE?
Znajdująca się na witrynie http://Distrowatch.com lista dystrybucji była wielokrotnie krytykowana jako niewiarygodna podczas oceniania popularności danego Linuksa. Trzeba wszak przyznać, iż jest ona jednym z niewielu wyznaczników zainteresowania konkretną wersją systemu open source.

d3eh4nb
d3eh4nb

Kate OS znajduje się obecnie na 56. miejscu ( ostatnie 6 miesięcy ) tuż obok Novell Linuksa - w ciągu ostatnich tygodni dystrybucja wspięła się o osiem "oczek". Jej deweloperzy stawiają na częste aktualizacje, co wzbudza zainteresowanie społeczności. Napisał o nich nawet niemiecki TechChannel.de - http://www.techchannel.de/news/themen/linux/443920/.

Najnowsza wersja beta Kate OS ( 3.0 beta ) w wersji Live wykorzystuje Xfce 4.2.3.2 jako środowisko graficzne. W jej skład wchodzi także kernel 2.6.17, OpenOffice.org 2.0.3, Mozilla 1.7.13 i X.org 7.1. Możliwy jest odczyt i zapis z partycji NTFS.

Witryna projektu: Kate OS - http://kateos.org/?sekcja=

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj