Trwa ładowanie...

Katastrofalny wypadek autobusu w Hongkongu. 19 osób nie żyje

Tragedia w Hongkongu. 19 pasażerów zginęło, a 37 zostało rannych po tym, jak autobus wypadł z trasy i przewrócił się na bok. Siła wypadku była tak duża, że pojazd dosłownie został rozerwany na części.

Share
Katastrofalny wypadek autobusu w Hongkongu. 19 osób nie żyje
Źródło: Twiiter
di4l2j3

Do tragedii doszło nad ranem, ok. godziny 6.15 czasu lokalnego. Autobus rejsowy wiózł pasażerów z dzielnicy Sha Tin do centrum Hongkongu. Nagle wypadł z trasy, przekoziołkował i obrócił się na bok. Zginęło 19 osób, w tym 17 mężczyzn i dwie kobiety.

Pasażerowie, którzy przeżyli wypadek mówią o zbyt dużej prędkości, z jaką poruszał się autobus chwilę przed wypadkiem. - Miałem wrażenie, jakbyśmy wpadli w poślizg. Ludzie wpadali na siebie z ogromną siłą i odbijali się od jednej strony na drugą - wspomina moment wypadku jeden z ocalałych, którego cytuje portal Sky News.

Na pojawiających się w sieci zdjęciach z miejsca wypadku widać, że siła uderzenia była tak duża, że dach pojazdu został niemal całkowicie urwany. Oficjalna przyczyna wypadku nie jest znana. Ranni pasażerowie zostali przetransportowani do 12 okolicznych szpitali.

di4l2j3

Podziel się opinią

Share
di4l2j3
di4l2j3
Więcej tematów