Trwa ładowanie...
d36y1by

Katastrofa w Karwinie. Najnowsze wieści o stanie zdrowia Polaków

Polak, który został ciężko poparzony w momencie wybuchu metanu w kopalni w Karwinie, wciąż jest w stanie krytycznym. Drugi z naszych górników jest w stanie dobrym - w sobotę rozmawiał z ordynatorem i bliskimi. Na miejscu jest reporter Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oddział oparzeniowy szpitala w Ostrawie, gdzie przebywa dwóch Polaków, jest zamknięty
Oddział oparzeniowy szpitala w Ostrawie, gdzie przebywa dwóch Polaków, jest zamknięty (WP.PL, Fot: Tomasz Molga)
d36y1by

Lekarze z Ostrawy nie mają dobrych wiadomości co do stanu zdrowia górnika ciężko poparzonego w czwartkowej katastrofie w czeskiej kopalni w Karwinie. Oparzenia Polaka obejmują ponad połowę powierzchni ciała.

- Staramy się ustabilizować pacjenta, trudno powiedzieć jak dalej rozwinie się choroba poparzeniowa. Tutejszy oddział jest najlepszym miejscem, gdzie mógł trafić. Robimy wszystko co w naszej mocy - powiedział Wirtualnej Polsce ordynator oddziału, na którym przebywa Polak.

Drugi z górników w stanie dobrym

d36y1by

Dużo lepiej ma się za to drugi z naszych górników. Rzecznik szpitala Nadia Hatova przekonuje, że mężczyzna jest w stanie dobrym. - Dziś rozmawiał z ordynatorem i bliskimi. Dochodzi do siebie - mówi.

Oddział oparzeniowy, na którym leżą Polacy, został zamknięty. Z polskimi dziennikarzami rozmawiał za to Martin Otto, przedstawiciel górników z Ostawy. - Całe nasze środowisko jest wstrząśnięte tą tragedią. Wszyscy przygotowywaliśmy się do świąt, teraz będą one bardzo smutne - powiedział.

WP.PL
d36y1by

Tragedia w Karwinie

Obaj Polacy zostali ranni w wybuchu metanu w kopalni w czeskiej Karwinie. Mieli więcej szczęśćia niż 13 ich kolegów, którzy zginęli na miejscu. Wśród nich było 12 Polaków.

Zobacz także: Po tragedii w Czechach w KGHM żałoba

10 górników zostało rannych, 3 z nich nadal jest w szpitalu. Najbliższa niedziela będzie dniem żałoby narodowej.

d36y1by

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36y1by

Podziel się opinią

Share

d36y1by

d36y1by
Więcej tematów