Trwa ładowanie...

Katastrofa szybowca podczas zawodów lotniczych. Pilot nie żyje

Koło miejscowości Szczury niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego doszło do tragicznego wypadku. Rozbił się szybowiec. Lekarz stwierdził zgon pilota. Prawdopodobnie mężczyzna wpadł w wir powietrzny. Maszyna jest rozbita.
Share
Katastrofa szybowca w Szczurach koło Ostrowa Wielkopolskiego
Katastrofa szybowca w Szczurach koło Ostrowa WielkopolskiegoŹródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
djzuagk

Około godziny 13.00 w miejscowości Szczury koło Ostrowa Wielkopolskiego podczas zawodów lotniczych rozbił się szybowiec. W imprezie udział brało około 45 zawodników. Pilot, który brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski w Michalkowie nie żyje, lekarz potwierdził zgon.

Szybowiec miał spaść z dużej wysokości, prawdopodobnie pionowo. Na miejscu tragedii nie było widać śladów lądowania. Około pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna wpadł w wir powietrzny. Maszyna jest rozbita.

   maps.google.pl
Źródło: maps.google.pl

Na miejsce udaje się Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych, która wyjaśni okoliczności tragedii. Jest tam już policja, pogotowie ratunkowe i komendant powiatowy PSP. Ściągnięto również jednostki z Poznania.

djzuagk

To druga taka tragedia, która miała miejsce w sobotę. Na Pikniku Lotniczym w Płocku samolot runął do Wisły. Przez długi czas był uwięziony w wodzie. Mimo długiej akcji ratunkowej nie udało się go uratować. Stwierdzono zgon.

Zobacz także: Duda w USA. Leszek Miller zwrócił uwagę na pewien szczegół

Źródło: tvn24.pl/rmf24.pl/faktykaliskie.pl/infostrow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djzuagk

Podziel się opinią

Share
djzuagk
djzuagk
Więcej tematów