Trwa ładowanie...
dt7vxvi

Katastrofa szybowca podczas zawodów lotniczych. Pilot nie żyje

Koło miejscowości Szczury niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego doszło do tragicznego wypadku. Rozbił się szybowiec. Lekarz stwierdził zgon pilota. Prawdopodobnie mężczyzna wpadł w wir powietrzny. Maszyna jest rozbita.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa szybowca w Szczurach koło Ostrowa Wielkopolskiego
Katastrofa szybowca w Szczurach koło Ostrowa Wielkopolskiego (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)
dt7vxvi

Około godziny 13.00 w miejscowości Szczury koło Ostrowa Wielkopolskiego podczas zawodów lotniczych rozbił się szybowiec. W imprezie udział brało około 45 zawodników. Pilot, który brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski w Michalkowie nie żyje, lekarz potwierdził zgon.

Szybowiec miał spaść z dużej wysokości, prawdopodobnie pionowo. Na miejscu tragedii nie było widać śladów lądowania. Około pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna wpadł w wir powietrzny. Maszyna jest rozbita.

   maps.google.pl

Na miejsce udaje się Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych, która wyjaśni okoliczności tragedii. Jest tam już policja, pogotowie ratunkowe i komendant powiatowy PSP. Ściągnięto również jednostki z Poznania.

dt7vxvi

To druga taka tragedia, która miała miejsce w sobotę. Na Pikniku Lotniczym w Płocku samolot runął do Wisły. Przez długi czas był uwięziony w wodzie. Mimo długiej akcji ratunkowej nie udało się go uratować. Stwierdzono zgon.

Zobacz także: Duda w USA. Leszek Miller zwrócił uwagę na pewien szczegół

Źródło: tvn24.pl/rmf24.pl/faktykaliskie.pl/infostrow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt7vxvi

Podziel się opinią

Share

dt7vxvi

dt7vxvi
Więcej tematów