ycipk-swc7u9

Katastrofa samolotu nad Alaską. Wśród ofiar Polacy

Cztery osoby nie żyją, a jedna jest uznawana za zaginioną po wypadku samolotu nad Alaską - informuje Associated Press. Wśród ofiar są Polacy, którzy byli na pokładzie maszyny. Samolot uderzył w górę Thunder w Parku Narodowym Denali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Havilland Beaver rozbił się nad Alaską (zdjęcie ilustracyjne)
Samolot Havilland Beaver rozbił się nad Alaską (zdjęcie ilustracyjne) (Forum)
ycipk-swc7u9

Samolot typu Havilland Beaver zniknął z radarów w sobotę. O zdarzeniu poinformował pilot, który podał przez telefon satelitarny, że pasażerowie są ranni. Niestety połączenie zostało przerwane.

W niedzielę przez deszcz i niski pułap chmur ekipa ratunkowa nie mogła odnaleźć wraku rozbitego samolotu. Podjęto decyzję, by ponowić akcję poszukiwawczą w poniedziałek. Odnaleziono ciała czterech pasażerów. Piąta osoba jest uznana na razie za zaginioną, jednak wszystko wskazuje na to, że nie żyje.

Jak podały służby Parku Narodowego Denali, samolot rozbił się 22,5 km na południowy zachód od Denali. Do katastrofy doszło w pobliżu szczytu Thunder Mountain, gdzie wysokość przekracza 3 tys. metrów, a zbocze góry jest strome, a także pokryte śniegiem i lodem.

ycipk-swc7u9

Już wcześniej podawano informację, że wśród ofiar katastrofy lotniczej są Polacy. Jednak, jak podają władze Parku Narodowego Denali, do czasu poinformowania rodzin zmarłych ich tożsamość nie zostanie podana do wiadomości publicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Associated Press

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-swc7u9

ycipk-swc7u9