Trwa ładowanie...
d1gwjfs

Katastrofa samolotu MIG-29 w okolicach Stoczka

Nie wiadomo, jakie są przyczyny katastrofy. Pilot się katapultował i w dobrym stanie został przetransportowany do szpitala. Maszyna jest kompletnie zniszczona. Za sterami zasiadał doświadczony pilot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa wojskowego samolotu w Stoczku
Katastrofa wojskowego samolotu w Stoczku (Facebook/Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego)
d1gwjfs

Do katastrofy doszło w miejscowości Stoczek (woj. mazowieckie). Samolot spadł na terenie niezabudowanym, zalesionym, z dala od ludzi. Pilot zgłosił awarię i się katapultował. Na miejsce wysłano 10 zastępów straży pożarnej, wysłano też policjantów z okolicznego Węgrowa - podaje rmf24.pl. Maszyna jest całkowicie zniszczona.

Facebook/Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego

Jak podaje TVN24 pilot został podjęty w stanie dobrym. Przetransportowano go śmigłowcem do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie, gdzie przechodzi badania. Samolot należał do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Lot był kontrolno-pomiarowy, który ma za zadnie sprawdzić samolot. Maszynę prowadził doświadczony pilot. Miał 1,2 tys. h nalotu.

d1gwjfs
maps.google.pl

Samolot miał ponad 30 lat i został pozyskany z Czech. Przyczyny wypadku zbada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Nie ma infromacji o innych poszkodowanych. Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy loty myśliwców MIG-29 zostały wstrzymane.

Zobacz także: Grzegorz Braun komentuje wynik wyborów w Gdańsku

Źródło: rfm24.pl/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gwjfs

Podziel się opinią

Share

d1gwjfs

d1gwjfs
Więcej tematów