Trwa ładowanie...

Co się stało z Ił-76? "Nie ma ciał, nie ma nic"

- Jeżeli stało się tak, jak twierdzi Rosja, dlaczego ukrywają ciała? Trzeba było je pokazać całemu światu: "Patrzcie, Ukraińcy to mordercy". Ale nie ma ciał - nie ma nic - twierdzi gen. Kyryło Budanow. Szef wywiadu wojskowego Ukrainy nawiązał w ten sposób do katastrofy rosyjskiego Ił-76, na pokładzie którego mieli być rzekomo ukraińscy jeńcy.

Katastrofa Ił-76Katastrofa Ił-76Źródło: tg
dzdsa5l
dzdsa5l

Szef wywiadu obrony Ukrainy Kyryło Budanow powiedział, że ani Rosja, ani Ukraina nie mają pełnej odpowiedzi na pytanie, jaka była przyczyna katastrofy samolotu Ił-76 w obwodzie biełgorodzkim.

Budanow odpowiada Rosji. "Nie pokazali pól usianych zwłokami"

- Niestety, musimy stwierdzić, że żadna ze stron nie może w pełni odpowiedzieć na pytanie, co się tam wydarzyło - stwierdził szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR).

- Stanowisko Rosji jest jasne - winić za wszystko Ukrainę. Istnieje jednak szereg czynników, które nie są zrozumiałe. Przede wszystkim nie pokazali pól usianych zwłokami i szczątkami, co powinni byli zrobić, aby jak najbardziej obwinić Ukrainę. Ale nie zrobili nawet tego. Sytuacja nie jest więc do końca jasna - powiedział na antenie ukraińskiej telewizji.

dzdsa5l

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Macierewicz odpowie za podkomisję? "Wydaje mi się to dość oczywiste"

- Jeżeli stało się tak, jak twierdzi Rosja, dlaczego ukrywają ciała? Trzeba było je pokazać całemu światu: "Patrzcie, Ukraińcy to mordercy". Ale nie ma ciał - nie ma nic - dodał.

Katastrofa Ił-76

Rosyjski samolot Ił-76 rozbił się w rejonie koroczańskim w obwodzie biełgorodzkim w środę, 24 stycznia.

Źródła w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy podały, że samolot przewoził rakiety przeciwlotnicze S-300. Ministerstwo obrony Rosji poinformowało z kolei, że samolot przewoził ukraińskich jeńców wojennych do Biełgorodu na wymianę.

dzdsa5l

Według rosyjskiego ministerstwa obrony "wystrzelono" dwa ukraińskie rakiety, w wyniku czego zginęły 74 osoby, w tym 65 ukraińskich jeńców wojennych.

Wywiad Obrony Ukrainy potwierdził, że zaplanowana na 24 stycznia wymiana nie doszło do skutku, ale nie posiada żadnych informacji o ukraińskich jeńcach na pokładzie Ił-76. W poprzedniej wymianie więźniów dostarczano samolotem, o czym Ukraina została poinformowana z wyprzedzeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzdsa5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dzdsa5l
Więcej tematów