ycipk-fsuny7
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa promu w Tajlandii. Nie żyje co najmniej 6 osób

U wybrzeży miasta Pattaya w Tajlandii zatonął prom z turystami na pokładzie. Zginęło co najmniej sześć osób, 20 uznano za zaginione. 15 osób zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa po katastrofie promu w okolicach kurortu Pattaya w Tajlandii
Akcja ratunkowa po katastrofie promu w okolicach kurortu Pattaya w Tajlandii (PAP/EPA)
ycipk-fsuny7

Wśród ofiar są cudzoziemcy: dwie osoby z Rosji i jedna z Chin. Kilkanaście osób zostało rannych. Rosyjskie służby dyplomatyczne przekazały agencji ITAR-TASS, że mają informacje, iż uratowano 80 pasażerów promu, a 10 ludzi przewieziono do szpitali. Wśród nich jest co najmniej dwoje Rosjan - kobieta z nieletnim synem.

Jednostka była przeznaczona do przewozu 150 osób, lecz ustalono, że na jej pokładzie było 50 osób więcej. Jednostka wracała do miasta Pattaya z krótkiej, ostatniej z zaplanowanych na ten dzień wycieczki na wyspę Koh Lan.

Według wstępnego raportu, po awarii jednego z silników polecono turystom przejście na górny pokład. Wskutek tego, 2-piętrowy prom zaczął się gwałtowanie przechylać. Kilometr od wybrzeża przewrócił się i zatonął, w wyniku czego wiele osób wypadło za burtę.

ycipk-fsuny7

Nie opublikowano listy z nazwiskami pasażerów promu. Rosyjski konsul w Bangkoku Andriej Dwornikow mówił agencji RIA-Nowosti, że rosyjscy turyści mogli stanowić co najmniej połowę pasażerów promu.

Według świadków na promie nie było wystarczającej liczby kamizelek ratunkowych. Pasażerowie, którzy nie umieli pływać, utrzymywali się na powierzchni wody uczepieni pojemników na lód i innych elementów wyposażenia, dopóki nie pojawiły się służby ratunkowe. Policja poszukuje kapitana, aby zbadać przyczynę wypadku.

Pattaya leży ok. 100 km na południowy wschód od Bangkoku. Wyspa Ko Lan jest popularnym celem wycieczek wypoczywających tam turystów. Tajlandia przyciąga rocznie ok. 22 milionów turystów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fsuny7

ycipk-fsuny7
ycipk-fsuny7