Trwa ładowanie...
d2hjjml

Katastrofa na Dunaju. Kapitan statku może zostać zwolniony za kaucją

Ukraiński kapitan statku-hotelu "Viking Sigyn" może zostać zwolniony z aresztu po wpłaceniu 15 mln forintów (ok. 200 tys. zł) kaucji. 64-latek nie może opuszczać Budapesztu i musi dwa razy w tygodniu osobiście stawiać się przed organami prowadzącymi śledztwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Juryj C., kapitan statku-hotelu "Viking Sidyn", może zostać zwolniony za kaucją
Juryj C., kapitan statku-hotelu "Viking Sidyn", może zostać zwolniony za kaucją (PAP/EPA, Fot: ZOLTAN BALOGH)
d2hjjml

Statek-hotel "Viking Sigyn" pod koniec maja uderzył pod mostem Małgorzaty na Dunaju w Budapeszcie w łódź turystyczną "Syrenkę". Był dowodzony przez ukraińskiego kapitana. Mniejsza jednostka, na pokładzie której było 35 osób zatonęła. Ratownikom udało się ocalić siedem osób. 64-latek został aresztowany i trafił do aresztu, który mógł opuścić wcześniej za kaucją.

Adwokat Ukraińca Gabor Toth zdradził, że Sąd Apelacyjny w Budapeszcie potwierdził wcześniejsze orzeczenie o zwolnieniu warunkowym - informuje reuters.com. Juryj C. został może zostać zwolniony z aresztu po wpłaceniu 15 mln forintów (ok. 200 tys. zł) kaucji. Kapitan nie może opuszczać Budapesztu i musi dwa razy w tygodniu osobiście stawiać się przed organami prowadzącymi śledztwo.

d2hjjml

Ukrainiec utrzymuje, że jest niewinny. Zapewnia, że nie złamał przepisów i nie popełnił przestępstwa. Węgierska prokuratura informowała w piątek, że 64-latek uczestniczył wcześniej w innym wypadku w Holandii. Wówczas nikt nie został ranny. Dodatkowo Juryj C. miał po wypadku skasować dane ze swojego telefonu, jednak nie wiadomo, czy dotyczyły one katastrofy.

We wtorek służby ratownicze rozpoczęły operację podnoszenia wraku łodzi turystycznej. Stało się to możliwe dzięki temu, że opadł poziom wody na Dunaju. Po wynurzeniu się kadłuba podnoszenie zostało wstrzymane. "Syrenka" została przeszukana, a na jej pokładzie znaleziono kolejne cztery ciała zaginionych ofiar.

Zobacz także: „Trzeba być debilem”. Marek Jakubiak oburzony wpisem Dariusza Rosatiego

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hjjml

Podziel się opinią

Share

d2hjjml

d2hjjml
Więcej tematów