Trwa ładowanie...

Katarzyna Lubnauer po słowach Johna McCaina: konieczne jest zwołanie RBN

Senator John McCain podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium powiedział, że Polska zostanie poddana "pewnej presji". Rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaproponowała, by w sprawie tej wypowiedzi prezydent Andrzej Duda domagał się zwołania Rady Bezpieczeństwa. - Jeżeli jest jakiekolwiek zagrożenie, to wszyscy w Polsce powinni je poznać - powiedziała w poniedziałek na antenie radiowej Jedynki.

Katarzyna Lubnauer po słowach Johna McCaina: konieczne jest zwołanie RBNŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3s0037
d3s0037

Podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, w której wziął udział również prezydent Andrzej Duda, senator McCain powiedział, że nadszedł czas testowania Stanów Zjednoczonych, a jednym z krajów, który zostanie poddany "pewnej presji", jest Polska. Do tej wypowiedzi odniosła się Lubnauer. Jej zdaniem prezydent powinien zareagować na słowa McCaina i zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. - Jeżeli jest jakiekolwiek zagrożenie, to wszyscy w Polsce powinni je poznać – zaznaczyła.

- Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na wypowiedz pana senatora McCaina, ale zwróćmy uwagę też na to, że ona padła na koniec pewnego panelu, po wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy i potem jeszcze prezydent Andrzej Duda widział się z senatorem McCainem, z tego co wiem rozmawiał wieczorem – dodała Lubnauer.

- Ja bym oczekiwała, szczerze mówiąc, zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, żeby prezydent Andrzej Duda mógł wyjaśnić wszystkim liderom partii opozycyjnych, jakie jest zagrożenie dla Polski, o co chodziło w słowach pana senatora McCaina. Bo my tak naprawdę je interpretujemy w tej chwili, wszyscy interpretują, każdy się zastanawia, co on miał na myśli, mówiąc o tej presji, w jaki sposób ta presja będzie wyglądać – tłumaczyła.

d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów