WP

Katalonia: "europejski kraj na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego"

Jeśli wierzyć katalońskiej wersji Wikipedii Katalonia jest już niepodległym państwem. Autor wpisy przyznaje jednak, że "konstytucyjny status" tego kraju jest przedmiotem sporu między jego władzami a Królestwem Hiszpanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autor wpisu w katalońskiej wersji Wikipedii nie ma wątpliwości: ten region jest już niepodległym państwem
Autor wpisu w katalońskiej wersji Wikipedii nie ma wątpliwości: ten region jest już niepodległym państwem (PAP/EPA, Fot: MARTA PEREZ)
WP

Gdy tylko kataloński parlament zainicjował w piątek proces oddzielenia się Katalonii od Hiszpanii i utworzenia Republiki Katalonii, nie określając zresztą ram czasowych, w katalońskiej wersji Wikipedii pojawił się wpis: "Katalonia jest krajem europejskim położonym na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego".

Katalońska Wikipedia odnotowuje zarazem, że "konstytucyjny status" Katalonii jest przedmiotem sporu między katalońskim parlamentem a Królestwem Hiszpanii.

Wikipedia
Podziel się
WP

W hiszpańskiej wersji Wikipedii Katalonia wciąż pozostaje hiszpańskim regionem autonomicznym.

W piątek kataloński parlament przyjął rezolucję ws. ustanowienia niezależnej od Hiszpanii Republiki Katalonii. Wkrótce potem hiszpański Senat zaaprobował przejęcie przez rząd Hiszpanii władzy w Katalonii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP