Trwa ładowanie...

Karty PEKA dla turystów ze zdjęciami Poznania

W sprzedaży są już karty PEKA na okaziciela z limitowanej wersji z widokami przedstawiającymi Poznań i jego charakterystyczne atrakcje - koziołki czy katedrę. Karty mają nie tylko służyć turystom do korzystania z komunikacji miejskiej, ale być też formą pamiątki.
Share
Karty PEKA dla turystów ze zdjęciami Poznania
Źródło: ZTM Poznań
d3kdmm0

Standardowa, imienna PEKA, czyli Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna jest niebieska. Znajdują się na niej zdjęcie i dane właściciela. W sprzedaży są też karty na okaziciela – mają służyć osobom, które tylko okazjonalnie korzystają z komunikacji miejskiej oraz turystom odwiedzającym Poznań.

Głównie z myślą o tych ostatnich wprowadzono właśnie do sprzedaży karty, na których umieszczono fotografię Poznania. Można na nich zobaczyć słynne koziołki, most Jordana i Katedrę Poznańską, ratusz na Starym Rynku czy budynek Teatru Wielkiego.

- Wizualnie karty prezentują się niezwykle efektownie. Mamy nadzieję, że spodobają się pasażerom transportu publicznego, którzy zdecydują się z nich skorzystać – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

d3kdmm0

Karty może kupić każdy, ale władze miasta liczą, że trafią nimi zwłaszcza w gust turystów.

- Jesteśmy przekonani, że będzie wiele osób, dla których taka karta będzie stanowić praktyczną, ale i efektowną pamiątkę z Poznania – mówi Bernard Zapatka, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Karty są dostępne w sprzedaży od środy, 12 sierpnia w 11 Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w czterech punktach Centrum Informacji Miejskiej. W sumie przygotowano 10 tysięcy kart – po 2500 z każdego wzoru.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3kdmm0

Podziel się opinią

Share
d3kdmm0
d3kdmm0
Więcej tematów