Trwa ładowanie...

Karnawał w Rio. Dwa wypadki w ciągu dwóch dni, prawie 40 osób zostało rannych

Załamała się platforma podczas parady z okazji karnawału w Rio de Janeiro w Brazylii. Rannych zostało 17 osób. Z kolei w niedzielę inna platforma uderzyła w ogrodzenie oddzielające trasę parady od widzów. W tym wypadku rannych zostało 20 osób. Sprawy bada miejscowa policja.

Share
Karnawał w Rio. Dwa wypadki w ciągu dwóch dni, prawie 40 osób zostało rannych
Źródło: AFP, Fot: Yasuyoshi CHIBA
d4eogr9

Do wypadku doszło na sambodromie, czyli specjalnie wydzielonym odcinku ulicy w Rio de Janeiro. Załamała się specjalna platforma z tancerzami ze szkoły "Unidos da Tijuca". Łacznie rannych zostało 17 osób, ale ta liczba może wzrosnąć. Dwie osoby są w stanie ciężkim.

- Platforma była testowana przynajmniej raz dziennie ze znacznie większym obciążeniem. Jesteśmy w szoku, nie możemy uwierzyć, że do tego doszło - powiedział przedstawiciel szkoły tańca.

Z kolei w niedzielę doszło do wypadku na trasie przejazdu. - Ostatnia platforma, cofając, przygniotła świętujących do ogrodzenia po jednej stronie. To wywołało chaos. Wtedy kierowca wykonał szybki manewr w przeciwnym kierunku i zranił jeszcze więcej ludzi - poinformowała policjant William Lourenco Bezerra. - Główny kierowca wmieszał się w tłum i wymknął się. Został zidentyfikowany i będzie przesłuchany - dodał.

Służby medyczne podały, że osiem z 20 rannych osób trafiło do szpitala. Trzy kobiety są w stanie ciężkim.

d4eogr9

Podziel się opinią

Share
d4eogr9
d4eogr9
Więcej tematów