Qaqwqwrqw

Kariera syna wiceszefa CBA. "Skandal w Straży Granicznej"

Kontrowersje wokół przyjęcia do służby w Straży Granicznej syna wiceszefa CBA Bogdana Sakowicza. Marcel S. miał mieć problemy z przejściem testów psychologicznych i został zatrudniony dopiero po interwencji przełożonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syn wiceszefa CBA służy w podlaskim oddziale SG
Syn wiceszefa CBA służy w podlaskim oddziale SG (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
Qaqwqwrqw

Jak wyjaśnia "Fakt", Marcel S. pierwszy raz próbował wstąpić do formacji chroniącej granice na początku 2017 r. Nie zdał jednak testów psychologicznych, ale - jak wynika z ustaleń gazety - już wtedy w jego sprawie interweniował gen. Marek Łapiński, ówczesny szef Straży Granicznej.

Po kilku miesiącach Marcel S. ponownie podszedł do testów i tym razem udało mu się zdobyć wystarczającą liczbę punktów. W grudniu ubiegłego roku został przyjęty do służby i trafił do podlaskiego oddziału SG. - W tej chwili powinien być w Kętrzynie, na kursie oficerskim. Szybko. Zazwyczaj na kurs oficerski długo się czeka - mówi informator "Faktu".

Sprawę znać ma Biuro Spraw Wewnętrznych SG z Białegostoku i nie podejmować żadnych działań.

Qaqwqwrqw

Dziennik nazywa okoliczności zatrudnienia wiceszefa CBA "skandalem w Straży Granicznej". Zauważa też, że sprawę przyjęcia S. do służby sprawdzała prokuratura, ale śledztwo umorzono.

Tymczasem drugi z synów Bogdana Sakowicza również miał w ostatnim czasie znaleźć zatrudnienie w służbach, a konkretnie w białostockiej delegaturze Agencji Biura Wewnętrznego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

Zobacz też: Masowy protest nauczycieli. Szkoły świecą pustkami

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw