Trwa ładowanie...

Kard. Nycz wystawił ocenę kibicom z Jasnej Góry. "Szkoda, że tak się dzieje"

- Wszystkie tego typu rzeczy, które dzieją się niezależnie czy w miejscu tak świętym i uświęconym, jak sanktuarium w Częstochowie, czy gdziekolwiek indziej, wymagają oceny negatywnej - ocenił przepychanki podczas pielgrzymki kibiców na Jasnej Górze kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski stwierdził, że być może reakcją na takie incydenty powinien być Dzień Islamu w Kościele.

Share
Kard. Nycz wystawił ocenę kibicom z Jasnej Góry. "Szkoda, że tak się dzieje"
Źródło: PAP, fot: Jakub Kaminski
d12uo22

- Ufajmy, że to są marginesy, ale powinny być jasno oceniane, a reakcja wszystkich odpowiedzialnych powinna być jednoznaczna - stwierdził kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski uznał, że wydarzenia, które miały miejsce w sobotę na Jasnej Górze, są niedopuszczalne.

- Wszystkie tego typu rzeczy, które dzieją się niezależnie czy w miejscu tak świętym i uświęconym jak sanktuarium w Częstochowie, czy gdziekolwiek indziej, wymagają oceny negatywnej. Nie powinny się zdarzać i szkoda, że tak się dzieje - zaznaczył.

Metropolita warszawski zaczął się zastanawiać nad końcem tej historii - ale w szerszym kontekście. - Obym się mylił, ale może być tak, że 20 lat temu ustanawialiśmy Dzień Judaizmu w Kościele, potem także na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego - Dzień Islamu, a teraz może się okazać, jeśli już się nie okazuje, że ta czasem niewiedza, uprzedzenia, sprawiają, że za chwilę jeszcze bardziej niż Dzień Judaizmu, będzie nam potrzebny Dzień Islamu w Kościele - zawyrokował.

Uduchowiony Modest Amaro: "Pan Jezus pochylił się nad moich życiem i je poukładał"

Zdaniem duchownego mogłoby to pomóc w likwidacji "postawy ‘anty’, która wynika bardzo często z niewiedzy".

Źródło: deon.pl

d12uo22

Podziel się opinią

Share
d12uo22
d12uo22
Więcej tematów