Trwa ładowanie...

Kard. Kazimierz Nycz nie odprawi mszy za prezydenta Bronisława Komorowskiego

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz nie będzie przewodniczył mszy za Bronisława Komorowskiego - informuje kuria Archidiecezji Warszawskiej. Katolicki portal pch24.pl napisał, że na dzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy metropolita warszawski zarządził odprawienie mszy dziękczynnej za ustępującego prezydenta.

Share
Kard. Kazimierz Nycz nie odprawi mszy za prezydenta Bronisława Komorowskiego
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1kj3zl

"Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów (chodzi o kościół ss. Wizytek - przyp. red.) przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz" - napisał w komunikacie ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową ks. Śliwiński był jeszcze ostrzejszy. - To kłamstwo, kardynał nie odprawia tej mszy - powiedział.

d1kj3zl

W komunikacie zamieszczonym na stronie kurii rzecznik zaznaczył, że "Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych - z punktu widzenia doktryny Kościoła - decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem Warszawskim".

"Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i odprawiający Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował" - czytamy w informacji. - Rektor tego kościoła nie mógł nie odprawić mszy. Czuwał tylko, żeby intencja została poprawnie sformułowana - doprecyzował rzecznik kurii warszawskiej w rozmowie z IAR.

Rzecznik poinformował też, że kuria przygotowuje oddzielną mszę, współorganizowaną z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, która zainauguruje prezydenturę Andrzeja Dudy. Na tej mszy, zaplanowanej na 6 sierpnia, będzie obecny kardynał Nycz.

W ramach sprostowania nieprawdziwych informacji Portal Polonia Christiana zamieścił na swojej stronie oświadczenie rzecznika Archidiecezji Warszawskiej.

d1kj3zl

Podziel się opinią

Share
d1kj3zl
d1kj3zl
Więcej tematów