PolskaKard. Dziwisz do polityków: dobro narodu - nadrzędne

Kard. Dziwisz do polityków: dobro narodu - nadrzędne

Z apelem do parlamentarzystów, by w dyskusji o
przyszłości ojczystego i europejskiego domu działali dla dobra
narodu, a nie partii, zwrócił się metropolita
krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Kard. Dziwisz zaapelował podczas obchodów Święta Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach także do osób kształtujących opinię publiczną, by służyli budowaniu klimatu jedności, a nie kreowaniu sensacji, napięć i braku zaufania, niszczącego podstawowe relacje społeczne.

Święto Bożego Miłosierdzia obchodzone jest na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkiej Nocy. W uroczystej sumie w Bazylice Bożego Miłosierdzia uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych.

Z Łagiewnickiego Wzgórza Miłosierdzia widać dobrze sprawy naszej Ojczyzny. W tych dniach ogarnia nas szczególna troska i niepokój o jej losy. Za pośrednictwem środków przekazu uczestniczymy w wielkiej dyskusji o przyszłości naszego ojczystego i europejskiego domu - mówił kard. Dziwisz na zakończenie homilii, poświęconej Bożemu Miłosierdziu i łasce przebaczania.

W krakowskich Łagiewnikach polecamy Bogu parlamentarzystów i życzymy im, aby w duchu koncyliacyjnym znaleźli słuszne dla Ojczyzny rozwiązanie, pamiętając o tym, że nadrzędnym motywem ich działań powinno być dobro narodu, które nie musi się pokrywać z linią działania poszczególnych partii politycznych - powiedział kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski zaapelował także "do poczucia odpowiedzialności tych, którzy mają dominujący wpływ na kształtowanie opinii publicznej".

Niech wasze wysiłki służą budowaniu klimatu jedności w naszej Ojczyźnie, a nie kreowaniu sensacji, nieustannych napięć i poszerzaniu obszarów braku zaufania wśród rodaków! Podważanie zaufania do ludzi i do wszystkich instytucji, w tym także do Kościoła, sprawia, że zniszczeniu ulegają podstawowe relacje społeczne- powiedział kardynał.

Pamiętajmy - i o to proszę - że dzisiejsza wolność naszej Ojczyzny i nasza pozycja w Europie jest w dużej mierze zasługą syna tego kościoła - Sługi Bożego Jana Pawła II! Nie sprzeniewierzajmy się temu dziedzictwu! - dodał.

Kard. Dziwisz mówił także w swojej homilii, że wiara w Boże Miłosierdzie może być ratunkiem dla ludzi żyjących w świecie kryzysu wiary, których liberalizm i materializm odcięły od Boga.

Sanktuarium w Łagiewnikach jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie związanych z kultem Bożego Miłosierdzia. Tutaj w 1938 r. zmarła jego orędowniczka, siostra Faustyna Kowalska, kanonizowana w kwietniu 2000 r. przez Jana Pawła II. W Łagiewnikach znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Sanktuarium odwiedza rocznie około 2 mln pielgrzymów z kilkudziesięciu krajów.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)