Trwa ładowanie...
d1aherd

Karczewski o wyborach: odnieśliśmy sukces, także w Warszawie

Stanisław Karczewski twierdzi, że wyniki PiS w wyborach samorządowych są zadowalające. Marszałek Senatu podkreśla, że jego partia zgromadziła wyższe poparcie niż przed czterema laty, zwracając uwagę, że również jej kandydat na prezydenta Warszawy uzyskał lepszy wynik.
Share
Stanisław Karczewski jest zadowolony z wyborczego wyniku PiS
Stanisław Karczewski jest zadowolony z wyborczego wyniku PiSŹródło: newspix.pl
d1aherd

- Nie ma żadnej klęski - wygraliśmy wybory, uzyskując około 33 proc. poparcia. Mamy większą liczbę bezwzględną wyborców, z tego się cieszymy. Oczywiście, przegraliśmy w Warszawie i było to dla nas zaskoczenie, ale gratuluję panu Trzaskowskiemu. To jednak było dla nas swego rodzaju zwycięstwo, bo nasz kandydat uzyskał ponad 30 proc. To właściwie była druga tura w pierwszej turze, bo żaden z pozostałych kandydatów nie przekroczył 5 proc. głosów - powiedział Stanisław Karczewski na antenie RMF FM.

Marszałek Senatu podkreślił również, że kandydat PiS na prezydenta Warszawy osiągnął lepszy wynik niż przed czterema laty, bowiem Patryk Jaki uzyskał ponad 30 proc. poparcia, podczas gdy Jacek Sasin 27 proc.

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek zwrócił uwagę, że premier Mateusz Morawiecki miał zapewnić PiS wyższe poparcie w dużych ośrodkach miejskich, ale zawiódł. Według Karczewskiego, udział szefa rządu w kampanii wyborczej był nieoceniony. - Premier był twarzą tej kampanii wyborczej, był bardzo aktywny i pokazał się jako bardzo pracowity i sprawny polityk. Naszym celem strategicznym jest dobra zmiana w całej Polsce, a nie tylko w wielkich miastach. Chciałbym, żeby wyniki w wielkich miastach były lepsze, ale jest pewien postęp. (...) Ogólny wynik jest lepszy niż ostatnio – żadna partia nie miała dotąd takiego poparcia w wyborach samorządowych - stwierdził marszałek Senatu.

d1aherd

Zobacz także: Adam Bielan wzburzony. Mocne słowa pod adresem Niemiec

Stanisław Karczewski odniósł się także do spekulacji na temat potencjalnych dymisji w rządzie. - Wydaje mi się, że w tym roku nie będzie żadnych zmian w rządzie. W ogóle na ten temat nie rozmawialiśmy. Czytałem w dzisiejszej prasie, że w kierownictwie PiS była bardzo burzliwa dyskusja o wyborach. Chciałem zdementować te doniesienia, rozmawialiśmy bardzo spokojnie i merytorycznie - zapewnił.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aherd

Podziel się opinią

Share
d1aherd
d1aherd
Więcej tematów