Trwa ładowanie...
dj5m1e0

Karambol na A6. Kierowca tira może wyjść na wolność

Zginęło sześć osób, w tym dzieci. Podejrzany o spowodowanie ich śmierci kierowca tira może wyjść na wolność. Wystarczy, że wpłaci pięć tysięcy złotych kaucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do karambolu doszło w 9 czerwca
Do karambolu doszło w 9 czerwca (East News, Fot: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS)
dj5m1e0

Sąd w Szczecinie zmienił decyzję o areszcie dla kierowcy tira z karambolu na A6 - podaje TVN24. Zginęło wtedy sześć osób, w tym dzieci.

Kierowca ma siedem dni na wpłacenie kaucji w wysokości 5 tys. zł. Jeśli to zrobi, będzie mógł opuścić areszt. Od tej decyzji sądu nie można już się odwołać.

Skąd taki wyrok? - Zaznaczyć należy, że materiał dowodowy zebrany w sprawie wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego czynu zarzucanego mu przez prokuraturę. Z drugiej strony od czasu tego tragicznego zdarzenia minęło ponad trzy tygodnie i materiał dowodowy został w części zebrany i zabezpieczony - tłumaczył Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

dj5m1e0

Sąd brał też pod uwagę to, że kierowca ma zobowiązania wobec rodziny, dzieci na utrzymaniu. Z kolei adwokat mężczyzny zapowiedział niezwłoczne wpłacenie poręczenia majątkowego. Mówił, że jego klient wyraził skruchę, tłumaczył, że "się zagapił".

Zobacz też: Tragiczna śmierć 9-miesięcznej Blanki. Zbigniew Ziobro o "bezwzględnym dożywociu"

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj5m1e0

Podziel się opinią

Share

dj5m1e0

dj5m1e0
Więcej tematów