Trwa ładowanie...
d2a1l5h

Kara śmierci dla gwałcicieli dzieci. "To nie ludzie, to potwory"

Ustawa o karaniu pedofilów śmiercią spotkała się z akceptacją ustawodawczego organu hinduskiego stanu Madhya Pradesh. Jego sekretarz generalny, Shivraj Singh Chouhan, stwierdził że gwałciciele dzieci "to nie ludzie - to potwory. Nie mają prawa do życia."
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwałty na nieletnich to powszechne przestępstwo w Indiach.
Gwałty na nieletnich to powszechne przestępstwo w Indiach. (East News, Fot: .n)
d2a1l5h

Tym samym jeden ze stanów w Indiach zaakceptował karę śmierci dla wszystkich pedofilów, którzy zgwałcili dziewczynki mające mniej niż 12 lat.

Ustawa zakłada również podniesienie minimalnego wyroku dla gwałciciela nieletniej osoby do 14 lat więzienia, oraz dla tych, którzy brali udział w gwałcie zbiorowym - do 20 lat.

Sekretarz generalny tłumacząc radykalność dokumentu o karaniu tego typu przestępstw powiedział: "W naszym społeczeństwie są ludzie, którzy mogą w nim prawidłowo funkcjonować tylko dzięki surowym karom. Ta ustawa jest właśnie dla nich. Dzięki niej podniesiemy także świadomość społeczną odnośnie przestępstw tego typu".

d2a1l5h

Zanim ustawa wejdzie w życie musi najpierw zostać zaakceptowana przez prezydenta oraz rząd federalny Indii.

Przeciwnicy ustawy przeciw pedofilii w tak radykalnej formie obawiają się, że gwałciciele w obawie przed karą, mogą zacząć mordować swoje ofiary by pozbyć się obciążających ich dowodów.

Maydha Pradesh, to piąty co do wielkości stan w Indiach stan. To właśnie tam co roku odnotowuje się najwyższy odsetek gwałtów w skali całego kraju.

Źródło: Daily Mail

d2a1l5h

Podziel się opinią

Share
d2a1l5h
d2a1l5h
Więcej tematów