Kapelan z Krakowa zwolniony! Szczepionki i "spisek masonów"
Kapelan ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został zwolniony z pracy - donoszą media. Powodem miało być jego podejście do kwestii szczepionek. Duchowny miał namawiać pacjentów, by zrezygnowali ze szczepień przeciwko koronawirusowi, ponieważ "zawierają czipy".
Jak donoszą media, kapelan, który pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, miał zostać zwolniony z pracy.
Kraków. Kapelan zwolniony. Powodem słowa o szczepionkach
Z informacji dziennikarzy Radia Zet wynika, że duchowny miał nie tylko odradzać pacjentom szpitala przyjmowania szczepionek przeciwko koronawirusowi, ale też przekonywać, że są one dla nich szkodliwe.
Kapelan Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie miał przekonywać, że szczepionki przeciwko koronawirusowi "zawierają czipy", mają doprowadzić do zredukowania liczby ludności na świecie, a wszystko to ma związek ze "spiskiem masonów"
Kapelan ze szpitala zwolniony. Pismo do archidiecezji
Jak wynika z informacji portalu, kapelan pełnił posługę na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Sprawa miała zostać zgłoszona do Archidiecezji Krakowskiej. W specjalnym piśmie władze szpitala miały prosić o wyznaczenie kolejnego duchownego, który mógłby zająć wcześniejszego kapelana.
Koronawirus w Polsce. Tragiczny rekord IV fali pandemii
Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano rekordową liczbę ofiar IV fali pandemii koronawirusa. Według szacunków Ministerstwa Zdrowia zmarło 526 osób. Przybyło też 19 074 zakażeń COVID-19.
Sen z powiek rządzącym spędza też nowy wariant koronawirusa - Omikron. Ten pojawił się już w kilku krajach Europy. Głównie dotyczy to osób, które w ostatnim czasie wracały z Republiki Południowej Afryki. To ten kraj, jako pierwszy, poinformował o nowej mutacji koronawirusa.
W związku z obawą o rozprzestrzenienie się Omikronu rząd Polski wprowadził nowe obostrzenia. Te będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia i dotkną m.in. zgromadzeń oraz uroczystości, ale także podróżnych.
Źródło: Radio Zet