Trwa ładowanie...
d284yib

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin proponuje 3 debaty

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin zaapelował o głosy w II turze wyborów do elektoratu tych kandydatów, którzy odpadli w niedzielnym głosowaniu. Zapowiedział rozmowy ws. poparcia z kandydatami, którzy nie przeszli do II tury. Poinformował, że na środowym spotkaniu ze sztabem Gronkiewicz-Waltz jego sztab zaproponuje by przed II turą wyborczą odbyły się trzy debaty "tematyczne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Sasin i Hanna Gronkiewicz-Waltz
Jacek Sasin i Hanna Gronkiewicz-Waltz (PAP, Fot: Paweł Supernak,Radek Pietruszka)
d284yib

Spotkanie sztabowców Sasina i Gronkiewicz-Waltz rozpoczęło się o godz. 13.

W drugiej turze wyborów prezydenta stolicy Sasin spotka się 30 listopada z obecną prezydent miasta Hanną Gronkiewicz-Waltz. W pierwszej turze wyborów na Gronkiewicz-Waltz głosowało 47,19 proc. warszawiaków, na Sasina - 27,71 proc.

Na środowej konferencji prasowej polityk PiS wyraził zadowolenie ze swego rezultatu wyborczego. - Widać, że ten program, który przedstawiam dla Warszawy okazał się dla tak szerokiej rzeszy warszawiaków programem atrakcyjnym. Bardzo serdecznie za to poparcie dziękuję - powiedział Sasin.

d284yib

Zwrócił się jednocześnie do tych mieszkańców stolicy, którzy w pierwszej turze oddali głos na pozostałych dziewięciu kandydatów: lidera Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, Przemysława Wiplera (Nowa Prawica), Sebastiana Wierzbickiego (SLD), Joanny Erbel (Zieloni), Andrzeja Rozenka (Twój Ruch, startował jednak z własnego komitetu), a także kandydatów niezależnych: Agaty Nosal-Ikonowicz, Andrzeja Gorayskiego; Zbigniewa Wrzesińskiego i Mariusza Dzierżawskiego.

- Wszyscy ci kandydaci mówili, że Warszawie potrzebna jest zmiana, mówili że trzeba skończyć z niedobrymi rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz (...), trzeba innych decyzji, innych pomysłów na Warszawę, trzeba nowej energii i takiego nowego, świeżego spojrzenia na to, jak Warszawa powinna być rządzona. Chciałbym zwrócić się dzisiaj do tych wszystkich wyborców, którzy chcą zmiany w Warszawie, również do tych, którzy do tych wyborów nie poszli (...) nie wierząc, że Warszawa może doczekać się zmiany, że Hannę Gronkiewicz-Waltz można odsunąć od władzy, by 30 listopada poszli i oddali głos na mnie - powiedział Sasin.

Jak mówił, jest "realna szansa na to, że ta zmiana w Warszawie będzie miała miejsce". Kandydat PiS ma również nadzieję, że przekona do siebie chociaż część wyborców Gronkiewicz-Waltz z pierwszej tury.

Sasin zapowiedział ponadto rozmowy w sprawie poparcia z kandydatami, którzy odpadli w pierwszej turze. Jak mówił pierwsze "obiecujące" kontakty udało mu się już nawiązać. - Mam nadzieję, że duża część z tych kandydatów poprze mnie w tej drugiej turze i poprosi swoich zwolenników o to, aby zechcieli rozważyć oddanie głosu 30 listopada na mnie - zaznaczył polityk PiS.

d284yib

Sasin odniósł się też do wtorkowego apelu Gronkiewicz-Waltz o debatę na temat przyszłości Warszawy oraz wykorzystania funduszy europejskich. - Cieszę się, że pani prezydent Gronkiewicz-Waltz po wielu tygodniach apeli, zabiegów, próśb z mojej strony zdecydowała się pozytywnie odpowiedzieć na propozycję debaty. Szkoda, że tak późno, szkoda że do tej debaty nie doszło przed I tura wyborów prezydenckich - podkreślił kandydat PiS.

d284yib

Podziel się opinią

Share
d284yib
d284yib
Więcej tematów