Trwa ładowanie...
d4wzyxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kanclerz Austrii: nasza cierpliwość jest ograniczona, konieczny szczyt UE

Kanclerz Austrii Werner Faymann zaapelował o zwołanie szczytu państw UE w sprawie migrantów, podkreślając, że dobra wola jego kraju w tej kwestii może być jedynie czasowa i należy jak najszybciej przyjąć wspólną politykę wobec uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanclerz Austrii: nasza cierpliwość jest ograniczona, konieczny szczyt UE
(PAP/EPA)
d4wzyxz

Austria zgodziła się w nocy z piątku na sobotę przyjąć uchodźców napływających na Węgry i umożliwić części z nich przedostanie się do Niemiec.

- Działania tego typu nie mogą stanowić rozwiązania - powiedział Faymann agencji APA, podkreślając, że chodziło o działanie "czasowe" mające na celu wykazanie "dobrej woli Wiednia" wobec nadzwyczajnej sytuacji.

Kanclerz zaapelował o zwołanie nadzwyczajnego szczytu europejskiego w sprawie uchodźców "niezwłocznie po" spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych UE, które ma się odbyć 14 września.

d4wzyxz

- Nie ma alternatywy dla wspólnego europejskiego rozwiązania - podkreślił.

Austria opowiada się zwłaszcza za tym, że poza tym ustaleniem kwot dotyczących liczby przyjęcia uchodźców, kraje UE powinny uzgodnić wspólne zasady przyznawania statusu uchodźcy.

Wiedeń chce też utworzenia na granicach Unii ośrodków przyjmowania i rozdzielania uchodźców. Takie rozwiązanie jest popierane przez niektóre kraje unijne, takie jak Francja, lecz Komisja Europejska go nie popiera.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów