Kancelaria Sejmu opublikowała film upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej

Kancelaria Sejmu opublikowała film upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej

Kancelaria Sejmu opublikowała film upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej
Źródło zdjęć: © WP.PL | Twitter.com
09.04.2017 23:07, aktualizacja: 09.04.2017 23:24

W przeddzień 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej Kancelaria Sejmu opublikowała na Twitterze film upamiętniający posłów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. Film składa się z archiwalnych zdjęć i fragmentów nagrań z posiedzeń Sejmu.

- W przeddzień 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej Kancelaria Sejmu opublikowała na Twitterze film upamiętniający posłów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. Film składa się z archiwalnych zdjęć i fragmentów nagrań z posiedzeń Sejmu.

Nagranie rozpoczyna się sceną, na której Maciej Płażyński (marszałek Sejmu III kadencji) otwiera obrady izby.

Na filmie, na ujęciach z sali posiedzeń Sejmu, pokazano też pozostałych posłów, którzy zginęli w katastrofie.

Widać kolejno Leszka Deptułę (PSL), Grzegorza Dolniaka (PO), posłanki PiS Grażynę Gęsicką oraz Aleksandrę Natalii-Świat, Przemysława Gosiewskiego z PiS, posła PO Arkadiusza Rybickiego, prowadzącego obrady wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego(SLD), posłankę Sojuszu Jolantę Szymanek-Deresz, a także Zbigniewa Wassermanna (PiS), Izabelę Jarugę-Nowacką(SLD), Wiesława Wodę z PSL, Sebastiana Karpiniuka z PO oraz posła PSL Edwarda Wojtasa.

Film kończy nagranie wicemarszałka Krzysztofa Putry (PiS) zamykającego posiedzenie Sejmu.

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

- Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- W przededniu siódmej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczynamy państwowe uroczystości, które będą wyrazem pamięci i hołdu składanego tym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku - podkreślił Jan Józef Kasprzyk, p.o. szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kasprzyk dziękował wszystkim tym, którzy "codziennie, także dziś, modlą się pod krzyżem pod Pałacem Prezydenckim". "Dziękujemy za to, że w swoim i w naszym imieniu modlicie się za Polskę i za tych, którzy zginęli. Modlicie się w miejscu, które siedem lat temu naród polski wybrał jako miejsce, w którym złączeni bólem, ale i pamięcią i wdzięcznością wobec ofiar tragedii smoleńskiej byliśmy, jesteśmy i będziemy" - dodał Kasprzyk.

Wspólną modlitwę pod krzyżem stojącym przed Pałacem Prezydenckim poprowadził prałat Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela

Wieńce pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożyła przybyła z Węgier delegacja związanego z rządem Fideszu Forum Jedności Obywatelskiej, (CO). Wieniec od "Gazety Polskiej" złożył redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

W katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także