Trwa ładowanie...
d3j3cyb

Kancelaria Sejmu o publikacjach medialnych ws. wynagrodzenia posłów

"Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu w odpowiedzi na nieprecyzyjne i zmanipulowane informacje, które pojawiły się w mediach elektronicznych, wyjaśnia, że korespondencja wicemarszałka Joachima Brudzińskiego do posłów dotycząca 34. posiedzenia Sejmu, jest standardową procedurą, ściśle związaną z zakresem odpowiedzialności wicemarszałka za koordynację prac Izby" - podkreśla w środowym komunikacie Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kancelaria Sejmu o publikacjach medialnych ws. wynagrodzenia posłów
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3j3cyb

W mediach pojawiły się doniesienia, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński postanowił ukarać finansowo posłów PO za nieobecność na posiedzeniu Sejmu 11-12 stycznia. O karze dla posłów Platformy poinformował w oficjalnym piśmie wicemarszałek Joachim Brudziński, który stwierdził, że "mają one związek z nieusprawiedliwioną nieobecnością lub niewzięciem udziału w wymaganej liczbie głosowań w dniach 11 i 12 stycznia".

Jak podkreślono w informacji Biura Prasowego Kancelarii Sejmu, posłowie, którzy otrzymali pismo, nie usprawiedliwili nieobecności w Sejmie 11 i 12 stycznia, co - zgodnie z Regulaminem - wiążę się z obniżeniem należnych świadczeń pieniężnych.

"Jednocześnie posłom przysługują dwa tygodnie na złożenie do Marszałka Sejmu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Nie jest to 'kara', o której mowa w artykule, a normalna i zwyczajowa czynność, bezpośrednio wynikająca z Regulaminu Sejmu" - czytamy w komunikacie.

d3j3cyb

Podziel się opinią

Share

d3j3cyb

d3j3cyb
Więcej tematów