Trwa ładowanie...
narciarstwo
26-03-2017 16:42

Kancelaria prezydenta o tym, co robi przy Dudzie instruktor narciarstwa

Piotr Nowacki doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie, a zawodowo jest trenerem narciarstwa. O zakres jego obowiązków w Kancelarii Prezydenta dopytywała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Teraz KP odpowiedziała: opiniuje zaproszenia i rekomenduje głowie państwa działania dotyczące kultury fizycznej.

Kancelaria prezydenta o tym, co robi przy Dudzie instruktor narciarstwaŹródło: prezydent.pl
d2ng510
d2ng510

Na stronach KP można znaleźć aktywności Piotra Nowackiego. Oprócz wydarzeń mających związek ze sportem (jak np. sympozjum naukowe „Kultura Fizyczna a struktura społeczna”) doradca uczestniczył także w projekcie „Lekcja o barwach i symbolach narodowych w Pałacu Prezydenckim” oraz w II Europejskim Kongresie w Obronie Prześladowanych Chrześcijan.

W biogramie Piotra Nowackiego na stronie Kancelarii Prezydenta nacisk położono na wykształcenie doradcy prezydenta. Czytamy tutaj, że Nowacki (urodzony w Krakowie w 1956 r.) to absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku geografia (specjalizacja: geografia turyzmu) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (kierunek trenerski). Potem - aż do 2015 r. - był nauczycielem akademickim. - Wieloletni działacz i trener - podkreślono na stronie prezydenta.

- Od 1992 r. bierze aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, pełniąc w latach 2000 - 2005 funkcję członka Zarządu i przewodniczącego Komisji Licencjonowanych Szkół Narciarskich SITN PZN. Instruktor wykładowca PZN - to kolejny fragment biogramu. Był też odznaczany tytułem Trener Roku.

d2ng510

Dziś Piotr Nowacki jest doradcą prezydenta Andrzeja Dudy - prywatnie również wielkiego miłośnika narciarstwa. Polsat News spytał KP, jaki jest zakres jego obowiązków w roli doradcy głowy państwa.

KP odpowiedziała: - Zajmuje się opiniowaniem napływających zaproszeń i rekomendacją aktywności Prezydenta RP w licznych wydarzeniach związanych z kulturą fizyczną w kraju i za granicą. Pan Piotr Nowacki opiniuje także wnioski dotyczące odznaczeń państwowych dla sportowców za wybitne osiągnięcia sportowe i promocję Polski poza granicami kraju.

Doradca, o którym mowa, "służy pomocą merytoryczną przy organizacji aktywności Prezydenta RP w wydarzeniach sportowych w kraju i za granicą". Ma też reprezentować Andrzeja Dudę "w ważnych wydarzeniach mieszczących się w obszarze kultury fizycznej w kraju", a także "podczas odczytywania listów gratulacyjnych, wręczenia odznaczeń państwowych". Ma również reprezentować głowę państwa na posiedzeniach i podczas prac Społecznej Rady Sportu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Rady Programowej przy Polskim Komitecie Olimpijskim. - Organizuje liczne spotkania ze środowiskiem sportowym w Polsce - wymieniła KP w odpowiedzi dla Polsatu News obowiązki Piotra Nowackiego.

Jak wynika z przekazanej informacji doradca prezydenta jest zatrudniony w Biurze do Spraw Narodowej Rady Rozwoju i z tego tytułu pobiera wynagrodzenie. Doradcą jest niemal od początku kadencji Andrzeja Dudy.

d2ng510
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ng510
Więcej tematów