Trwa ładowanie...
d383cgl

Kanada przestaje wydawać wizy osobom z Afryki Zach. w obawie przed ebolą

Kanada dołączyła do Australii i zaprzestała wydawania wiz wjazdowych osobom z państw Afryki Zachodniej, które zmagają się z epidemią eboli. Powód jest ten sam - władze w Ottawie obawiają się, że wirus może przedostać się do ich kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanada przestaje wydawać wizy osobom z Afryki Zach. w obawie przed ebolą
(AFP, Fot: Bryan Thomas/Getty Images)
d383cgl

Jak poinformował konserwatywny rząd Kanady, zawieszono wydawanie wiz dla mieszkańców i obywateli państw, gdzie "szerzy się oraz stale i w znacznym stopniu przenosi się" wirus eboli.

W Kanadzie nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku zarażenia. Rząd zastrzegł, że Kanadyjczycy, w tym pracownicy służby zdrowia, którzy pracowali w Afryce Zachodniej, będą mogli powrócić do kraju.

Od wybuchu obecnej epidemii w marcu na ebolę najwięcej ludzi zmarło w Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

d383cgl

W obawie przed ebolą Australia zaprzestała wydawania wiz imigracyjnych i humanitarnych dla osób z państw Afryki Zachodniej. Dwa dni później decyzję tę skrytykowała szefowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan, zdaniem której zamykanie granic nie zahamuje rozprzestrzeniania się eboli.

Według najnowszych danych WHO w sumie od marca wirusem zaraziło się ponad 13,7 tys. osób, a zmarło ok. 5 tys. WTO zastrzega, że dane te nie uwzględniają znaczącej zapewne liczby nieznanych lub niezgłoszonych przypadków eboli.

Kanada przekazała WHO 800 fiolek z eksperymentalną szczepionką VSV-EBOV przeciwko wirusowi eboli. Szczepionka przechodzi testy kliniczne na ludziach w amerykańskim ośrodku badawczym Walter Reed Army Institute of Research. Badanie prowadzone na zwierzętach dały "obiecujące wyniki".

Ebola to wirus szerzący się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; nie roznosi się drogą kropelkową. Chory zaraża, gdy występują już u niego objawy choroby.

d383cgl

Czym jest ebola? Jak się rozprzestrzenia?

 (fot. infografika.wp.pl)
((fot. infografika.wp.pl))
d383cgl

Podziel się opinią

Share
d383cgl
d383cgl
Więcej tematów