Trwa ładowanie...

Kamera TVP wciąż nagrywa protestujących w Sejmie. "Gdy śpią też ich nagrywacie?"

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała na Twitterze wpis, w którym krytykuje nagrywanie protestujących w Sejmie przez ekipę TVP. "Daremny trud. Kawioru na śniadanie, wina do obiadu ani perliczek na kolację nie będzie" - czytamy.

Share
Kamera TVP wciąż nagrywa protestujących w Sejmie. "Gdy śpią też ich nagrywacie?"
Źródło: Twitter, Fot: Twitter
d1zpxif

W Sejmie od 2 tygodni trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych. Manifestujący nie zdecydowali się wrócić do domów i w dalszym ciągu koczują na korytarzu. Muszą spać na materacach i śpiworach, korzystają też z łazienki, która nie jest przystosowana do ich potrzeb.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła w Sejmie, że rząd może przyznać 500 złotych na rehabilitację dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. To częściowe spełnienie postulatu osób, które od poprzedniej środy protestują w gmachu przy Wiejskiej.

d1zpxif

- Propozycja rządu to manipulacja. Prawdopodobnie spędzimy majówkę w Sejmie - stwierdzili protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada również, że wyroby medyczne dla osób niepełnosprawnych byłyby dostępne bez ograniczeń czasowych i ilościowych. - Jeżeli dotychczas wózek inwalidzki przysługiwał takiej osobie raz na 5 lat, projekt zakłada, że jeśli wózek ulegnie zniszczeniu, zepsuciu po roku, trzech miesiącach, przysługuje osobie niepełnosprawnej nowy. Jeżeli ktoś korzysta z pieluchomajtek, do tej pory miał limit 90 sztuk miesięcznie, może mieć 180 lub 200 w trakcie jednego miesiąca - tłumaczyła Joanna Kopcińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: WP / Twitter

d1zpxif

Podziel się opinią

Share
d1zpxif
d1zpxif
Więcej tematów