Kalwaria Zebrzydowska. Obrady zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski
Jeden z głównych ośrodków kultu maryjnego i pasyjnego w Polsce to miejsce, gdzie w piątek rozpoczęły się obrady 389. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
Kalwaria Zebrzydowska, nazywana też "polską Jerozolimą" to ważne miejsce dla Kościoła. Tutaj w piątek rozpoczęły się obrady 389. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
- Jednym z głównych tematów obrad biskupów będzie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Ponadto m. in. duszpasterstwo w Kościele po pandemii, dokument o formacji kapłańskiej - mówił rzecznik KEP.
Zebranie plenarne Episkopatu zakończy się w sobotę, 12 czerwca po południu.
Pierwszego dnia obrad wieczorem biskupi udadzą się do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, gdzie ponowią Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
"Poświęcając się Sercu Jezusowemu, człowiek pozwala do końca przeniknąć się miłością Bożą, na tę miłość odpowiedzieć i nieść ją otaczającemu światu. Dlatego oddanie się Sercu Jezusowemu ma istotny wymiar społeczny i wyraża się w tym co św. Paweł VI i św. Jan Paweł II nazywali budowaniem cywilizacji miłości” - napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski w 100. rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.