Trwa ładowanie...
d1yv2x9

Kalkulator szczepień na COVID-19. Jak sprawdzić, kiedy twoja kolej?

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce już się rozpoczęły. W tym momencie podawane są osobom z tzw. grupy 0, a od 15 stycznia na szczepienia będą mogły zapisywać się osoby z grupy I. A co z pozostałymi? By na to odpowiedzieć, powstał kalkulator szczepień na COVID-19.
Share
Kalkulator szczepień na COVID-19
Kalkulator szczepień na COVID-19Źródło: Pixabay
d1yv2x9

Kalkulator szczepień na COVID-19 powstał po to, by każda osoba mogła sprawdzić, jak długo ma czekać na szczepionkę. Stworzyły go Aleksandra Zając i Dominika Miszewska. Kalkulator Kolejki Szczepionkowej COVID-19 jest dostępny w internecie za pośrednictwem strony www.omnicalculator.com/health/kolejka-szczepionkowa.

Szczepionka przeciw COVID-19. Jak sprawdzić, kiedy twoja kolej?

Najpierw przeciw COVID-19 przyjmują osoby z grupy 0. Są to: pracownicy służby zdrowia, domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej, a także nauczyciele akademiccy i studenci kierunków medycznych oraz rodzice wcześniaków przebywających na intensywnej terapii w szpitalu.

d1yv2x9

Od 15 stycznia 2021 roku rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z tzw. grupy I. Należą do niej: pensjonariusze DPS-ów i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60. roku życia (w kolejności od najstarszych), mundurowi, nauczyciele, pracownicy TOPR oraz GOPR, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwepidemicznych.

A co z pozostałymi, którzy również chcieliby skorzystać z dobrowolnych szczepień przeciw COVID-19?

Kalkulator szczepień na COVID-19

Stworzone narzędzie oblicza kolejność szczepień na podstawie wieku danej osoby, jej aktywności zawodowej i stanu zdrowia. Dzięki temu może pokazać minimalną i maksymalną liczbę osób, które znajdują się w kolejce do szczepienia przed nami. Wypełniając wszystkie dane, dowiemy się również, kiedy otrzymamy szczepionkę przeciw COVID-19.

d1yv2x9

Nowe obostrzenia? Wiadomo, kiedy padnie decyzja. Rzecznik rządu o szkołach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yv2x9

Podziel się opinią

Share
d1yv2x9
d1yv2x9
Więcej tematów