Trwa ładowanie...

Kalifornia: Pożar zabił już 83 osoby. 570 uznaje się za zaginione

Kalifornia nadal płonie. Od dwóch tygodni strażacy walczą ze śmiercionośnym żywiołem. W środowy wieczór mediom przekazano informację o znalezieniu kolejnych dwóch ciał. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 83 nazwisk.
Share
Pożar w Kalifornii zabił już 83 osoby.
Pożar w Kalifornii zabił już 83 osoby.Źródło: East News
dejndi7

Kalifornia – pożar trawi lasy

Kalifornia walkę z ogniem rozpoczęła 8 listopada. Od dwóch tygodni pożar pochłania kolejne połacie lasów, a także domy oraz budynki mieszkalne. Jak dotąd służby ratownicze przeszukujące zgliszcza wydobyły z nich ciała 83 osób. Dobra informacja przekazana przez miejscowe służby jest taka, że liczba zaginionych zmalała z ponad 1200 do 560.

Kalifornia – deszcz pomoże i przeszkodzi

W środę Kalifornia z radością powitała pierwsze od dawna opady deszczu. Dzięki temu rozprzestrzeniający się pożar powinien stracić na sile. Niestety opady deszczu nie są dobrą informacją dla ratowników. Mogą przyczynić się do powstawania lawin błotnych oraz osunięć na zniszczonym terenie. Nowe zagrożenie z pewnością nie pomoże ratownikom w przeszukiwaniu zgliszczy.

dejndi7

Opady deszczu są również nie najlepszą informacją dla wszystkich ewakuowanych przebywających w prowizorycznych obozach. Jeżeli prognozy na nadchodzący weekend się sprawdzą, wówczas na metr kwadratowy może spaść nawet 150 litrów wody. Takie warunki z pewnością nie poprawią trudnej sytuacji ludzi przebywających w obozach.

dejndi7

Podziel się opinią

Share
dejndi7
dejndi7
Więcej tematów