Trwa ładowanie...

Kalendarz imprezowy - jak spędzić weekend w Krakowie?

Nie wiesz co robić w weekend? Przedstawiamy subiektywny wybór najlepszych miejsc w mieście, do których warto wybrać się w najbliższe dni.

Share
Kalendarz imprezowy - jak spędzić weekend w Krakowie?
Źródło: Fotolia
d25qgs5

Już w piątek w Rotundzie zaśpiewa Karolina Czarnecka oraz the Dumplings. Najpierw publiczność rozgrzeje artystka znana przede wszystkim z utwóru „Koka, Hera, hasz, LSD”, która powoli staje się już ikoną polskiej popkultury. Tuż po niej Justyna Święs i Kuba Karaś będą chcieli udowodnić, że na żywo są, mimo młodego wieku, bezbłędni. Start w piątek o 20.

Jeśli mamy ochotę na coś spokojniejszego, to w Teatrze Starym odbędzie się spektakl „BYĆ JAK STEVE JOBS”, w obsadzie z genialną Anną Dymną. Sztuka jest równoległą historią polskich przemian oraz rozwoju kariery Jobsa. To podjęcie dyskusji na temat zmian jakie zaszły w Polsce od 1989 roku z perspektywy trzech pokoleń – ludzi, którzy budowali polski turbokapitalizm, 40-latków, którzy kontestowali zmiany a dziś sięgają po władzę oraz pokolenia wychowanego w nowych realiach, które otwarcie zadają pytania o błędy popełnione w procesie transformacji i sugeruje potrzebę rozliczeń i zmian. Spektakl rozpocznie się o 19.15 na Scenie Kameralnej Teatru Starego.

d25qgs5

Na koniec dnia coś, co połączy piątek i sobotę - Wielka Bitwa Taneczna. Podczas dwóch dni odbędą się cztery różne imprezy cztery różne style muzyczne zagoszczą na dwóch parkietach. W sobotę również zostaną przeprowadzone warsztaty taneczne. Start o 21.00 w Mezcal Music Club.

Tanecznym krokiem przechodząc do soboty, można pozostać w Mezcal Music Club i nadal bawić się w rytmach: REGGAETON, salsa czy Zumba.

Jednak, gdy chcemy odpocząć i wsłuchać się w melancholijne melodie kolęd, czeka na nas Dwór Czeczów. Tam od 19 koncert Julii Doszny i Antoniego Pilcha.

Pobujać się w zdecydowanie szybszych rytmach, będziemy mogli w Stalowych Magnoliach. Tam wystąpi zespół skupiony wokół Małgosi Markowskiej – uczestniczki 4 edycji programu X Factor, współpracującej m.in. z Grzegorzem Turnauem czy Zbigniewem Wodeckim. o dzięki połączeniu talentu i doświadczenia Gosi z charyzmą muzyków z nią występujących zespół ma swoich wiernych fanów zarówno pośród starszej jak i młodszej widowni. Start o 22.

d25qgs5

Po tak intensywnym weekendzie, można wybrać się na spokojny koncert do Opery Krakowskiej, gdzie wpisały się w tradycję „Spotkania z Artystą”, których gośćmi są wybitnie postaci świata operowego z kraju i z zagranicy. W najbliższą niedzielę gościem będzie: Ryszard Karczykowski – tenor.

Dla tych którzy kochają Argentyńskie Tango i tych którzy chcą go poznać, odbędzie się koncert w Kabaret Restauracja Galeria Sztuki. Anegdoty, muzyka i śpiew przybliżą do tego magicznego świata od godziny 17, bezpłatnie.

d25qgs5

Podziel się opinią

Share
d25qgs5
d25qgs5
Więcej tematów