Trwa ładowanie...
d339xjh
Kaczyński zaprosił Kopacz na wspólne posiedzenie klubów PiS i SP
x-news/TVN 24

Kaczyński zaprosił Kopacz na wspólne posiedzenie klubów PiS i SP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pojawi się na środowym spotkaniu w kancelarii premiera, jeśli szefowa rządu Ewa Kopacz weźmie udział rano we wspólnym posiedzeniu klubu PiS oraz Sprawiedliwej Polski i odpowie na pytania m.in. dot. obniżenia wieku emerytalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d339xjh

Kaczyński poinformował podczas konwencji PiS w Płocku, że otrzymał zaproszenie na spotkanie od premier Kopacz, która chce w środę porozmawiać z liderami ugrupowań parlamentarnych o kwestiach związanych z samorządem, w tym m.in. o wprowadzeniu budżetu obywatelskiego w każdej gminie.

- Pani premier chce rozmawiać o sprawach samorządu w trakcie kampanii samorządowej, która z natury rzeczy jest konkurencyjna, jest starciem. Kampania wyborcza musi być starciem racji, programów (...) Choć jestem przekonany, że to zaproszenie to chwyt marketingowy w trakcie kampanii wyborczej, to pod pewnym warunkiem jestem gotów tam pójść - powiedział szef PiS.

d339xjh

Następnie zaprosił Kopacz na wspólne posiedzenie klubów PiS i Sprawiedliwej Polski, które ma się odbyć po w środę po porannych głosowaniach w sejmie.

- Jeżeli pani premier rzeczywiście chce zmienić niszczący polskie życie publiczne sposób uprawiania polityki powinna przyjść, wykazać nieco dobrej woli, może i nieco pokory, bo pokora jest PO naprawdę potrzebna - podkreślił Kaczyński.

Szef PiS dodał, że spotkanie z klubami PiS i SP nie może być długie. - Chodzi o to, żeby odpowiedziała nam na pytanie, dlaczego nie chce załatwić tej sprawy, (obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet do 60 i mężczyzn do 65 lat) chociaż ciągle mówi, że jest bliżej ludzi. Nie ma dla ludzi sprawy boleśniejszej niż ta - powiedział Kaczyński.

Dodał, że rozmowa na posiedzeniu klubów mogłaby też dotyczyć projektu uchwały PiS zobowiązującej rząd i sejm do prac nad obniżeniem wieku emerytalnego, obniżeniem cen lekarstw, poprawą sytuacji rodzin o najniższych dochodach, którą klub PiS złoży w najbliższym czasie.

d339xjh

Zobacz też: Kopacz: usiądę do stołu nie tylko z Kaczyńskim

d339xjh

Podziel się opinią

Share
d339xjh
d339xjh
Więcej tematów