Trwa ładowanie...
d27bikf

Kaczyński uczcił kolejną miesięcznicę smoleńską

Kilka minut po godz. 9 rano w niedzielę Jarosław Kaczyński z gronem najbliższych współpracowników pojawił się przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej
Jarosław Kaczyński przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d27bikf

W niedzielę rano odbyła się msza św. W intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie Jarosław Kaczyński wraz z najbliższymi współpracownikami przeszedł przed Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. We wspólnej modlitwie wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, Beata Mazurek, Marek Kuchciński i Ryszard Terlecki. Po kilku minutach się rozeszli.

Każdego 10. dnia miesiąca politycy PiS wspominają ofiary katastrofy smoleńskiej. Od kilku miesięcy miesięcznice są dużo bardziej skromne. Nie ma wieczornych marszów przed Pałac Prezydencki i przemówień.

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2018 r. odbył się 96., ostatni marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS powiedział wówczas, że odbyło się 96 marszów, tyle ile ofiar katastrofy smoleńskiej i podkreślił, że choć nie będą odbywały się już takie marsze, to miesięcznice trwają.

d27bikf

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert BiedrońBiedroń podał powody oryginalnej nazwy swojej partii

d27bikf

Podziel się opinią

Share
d27bikf
d27bikf
Więcej tematów