Trwa ładowanie...
d3776es

Kaczyński przywołuje Błaszczaka jednym ruchem. Wymowny gest

"Mariusz!" - zwraca się do szefa resortu obrony europosłanka Jadwiga Wiśniewska. Tuż obok niej Jarosław Kaczyński przywołuje zdecydowanym ruchem ręki niesfornego ministra. Chwila, moment, i Mariusz Błaszczak już jest przy prezesie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński
Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3776es

Jeden z internautów zamieścił na Twitterze krótki filmik z uroczystości upamiętniających ofiary tragedii smoleńskiej. W warszawskim kościele seminaryjnym zebrali się w piątek rano - w setną miesięcznicę - najważniejsi politycy PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Kamera jednej z telewizji uchwyciła interesującą scenkę - Mariusz Błaszczak idzie tuż obok prezesa, ale po chwili się oddala. Prezesa PiS chyba to zdenerwowało - gdy zauważył, że nie ma przy nim szefa MON, od razu zdecydowanym gestem przywołał go do siebie i pokazał, gdzie ma iść. Pomóc Kaczyńskiemu musiała europosłanka Jadwiga Wiśniewska, który krzyknęła: "Mariusz!".

Sytaucję można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Jak pisaliśmy kilka dni temu na Wirtualnej Polsce, w ostatnim czasie doszło do spotkania prezesa PiS i szefa MON. Ten ostatni miał usłyszeć propozycję objęcia stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

d3776es

- Błaszczak nie chce iść do NIK, bo kierowanie Izbą to mało prestiżowa funkcja. Minister widzi siebie w fotelu marszałka Sejmu, jeśli Marek Kuchciński wystartuje do Parlamentu Europejskiego. A to już jest praktycznie przesądzone - mówił nam polityk PiS z otoczenia Mariusza Błaszczaka.

Jak dodawał nasz rozmówca, prezes Kaczyński bardzo sobie ceni pracę ministra obrony narodowej, docenia jego umiejętności w administracji i pamięta, że był sprawnym szefem Kancelarii Premiera, w okresie kiedy Kaczyński był szefem rządu.

d3776es

Tyle że zamieszczony w sieci filmik z piątku nie wskazuje na to, by prezes PiS darzył szefa MON przesadnym szacunkiem...

Błaszczak Mariusz PAP
Podziel się
Błaszczak i Kaczyński PAP
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3776es

Podziel się opinią

Share

d3776es

d3776es
Więcej tematów