Trwa ładowanie...

Kaczyński odejdzie z rządu? "Nie chcę być wicepremierem"

- Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, dlatego w bardzo krótkim czasie zrezygnuję ze stanowiska w rządzie - oświadczył w piątek wicepremier i szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada swoją dymisję Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada swoją dymisję Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
d2bwz57
d2bwz57

- Przy takiej dużej aktywności - jako szefa partii, niepołączalne jest to z byciem wicepremierem - powiedział w piątek rozmowie z Polską Agencją Prasową lider Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier ds. bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński.

- Nie chcę być wicepremierem, który głównie zajmuje się działalnością partyjną, a przynajmniej 70-80 proc. czasu temu poświęcam. W bardzo krótkim czasie już z tej funkcji zrezygnuję - oznajmił. Nie podał jednak konkretnej daty złożenia dymisji.

Pytany o medialne doniesienia, że następnym szefem Komitetu ds. bezpieczeństwa miałby być szef MON Mariusz Błaszczak, Kaczyński odparł, że "w tych czasach, które mamy, w czasie wojny minister obrony to właściwy kandydat".

Dymisja Jarosława Kaczyńskiego? Jest zapowiedź prezesa PiS

Szef PiS zapowiedział też, że w czasie objazdu po kraju chciałby "objechać wszystkie stolice nowych okręgów PiS, a jest ich 94".

d2bwz57

- Na razie nie byłem w żadnej, bo Sochaczew nie jest stolicą żadnego z nich, ale akurat tam mnie zaproszono. Następna wizyta to będzie prawdopodobnie taka wizyta weekendowa. Wysoce prawdopodobne, że w Kujawsko-Pomorskim - powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że politycy PiS chcą objechać też powiaty, a z czasem również rozpocząć objazd gmin. - W tym musi uczestniczyć dużo większa liczba znanych twarzy. A później także i może bardziej lokalnie znani posłowie będą odwiedzać gminy - ocenił.

Kaczyński o programie wyborczym. "Objazd będzie trwał rok"

- Chcemy rozmawiać ze społeczeństwem, mówić o tym jak jest. Problem polega na tym, i to można było w czwartek zobaczyć w Sejmie, że kiedy wymienić niepodważalne fakty - zrobił to premier Mateusz Morawiecki, to druga strona odpowiada wrzaskiem, krzykiem i później obrażaniem, przekleństwami, wysyłaniem na leczenie. Krótko mówiąc, takimi rzeczami, które nadają się na proces cywilny, albo może nawet i nie cywilny, oczywiście z oskarżenia prywatnego - stwierdził Kaczyński.

Zobacz też: Nowy minister nie rozmawiał z premierem ws. swojej nominacji? Zaskakująca odpowiedź

Kaczyński pytany o kwestię programu wyborczego zaznaczył, że można się go spodziewać blisko wyborów, gdyż "ten objazd będzie jednak trwał".

d2bwz57

- To jest operacja rozpisana tak mniej więcej na rok - zapowiedział. - Prace nad programem będą oczywiście podjęte znacznie wcześniej, ale ostatecznie program przedstawimy na konwencji wyborczej - deklarował.

- My, program, który realizujemy, mamy, nie potrzebujemy takiego zupełnie nowego; potrzebujemy programu na te czasy, które mamy obecnie, uwzględniającego wojnę na Ukrainie, inflację, doświadczenia COVID-u, być może mocno zmienioną sytuację geopolityczną. Krótko mówiąc, na to wszystko trzeba będzie odpowiedzieć - mówił szef PiS.

- No i są oczywiście te problemy, które były zawsze, czyli że chcemy dogonić zachodnią Europę. Nieźle nam się to udawało i chcemy to czynić dalej. I przede wszystkim chcemy, by polskie społeczeństwo żyło lepiej, i żeby podział tego "lepiej" był w miarę równy - dodał.

d2bwz57

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bwz57
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwz57
Więcej tematów