Trwa ładowanie...
d4i3l2i
Kaczyński: cudzoziemcy mogą zacząć narzucać swoje obyczaje, my tego nie chcemy
Mariusz Szymczuk

Kaczyński: cudzoziemcy mogą zacząć narzucać swoje obyczaje, my tego nie chcemy

W czasie sejmowej debaty w sprawie kryzysu migracyjnego poseł PO Rafał Grupiński zwrócił uwagę - na jego zdaniem - niestosowne zachowanie Antoniego Macierewicza. - Pana posła bardzo bawi ta ucieczka imigrantów przed śmiercią - zwrócił się z mównicy do polityka PiS.
Jarosław Kaczyński podczas debaty sejmowej w sprawie kryzysu migracyjnego ostrzegał przed przyjmowaniem cudzoziemców do Polski, a jako przykład błędnej polityki imigracyjnej podawał Szwecję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4i3l2i

Kaczyński przekonywał, że nie chodzi o "przyjęcie tej czy innej liczby cudzoziemców". - Chodzi o to, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie uruchomiony proces, który będzie w wielkim skrócie wyglądał mniej więcej tak: najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększa, następnie deklarują oni, że nie będą przestrzegać naszego prawa i obyczajów, a później narzucają swoją wrażliwość i wymogi w przestrzeni publicznej i innych dziedzinach życia. I to w sposób bardzo agresywny i gwałtowny - mówił.

- Jeżeli ktoś mówi, że to nieprawda, to niech się rozejrzy po Europie. Niech spojrzy np. na Szwecję. gdzie w 54 strefach obowiązuje szariat. W tym kraju boją się wywieszać flagę narodową na szkołach, ponieważ jest na niej krzyż - podkreślił Kaczyński.

d4i3l2i

Grupiński do Macierewicza: pana bawi ta ucieczka

W Sejmie głos zabrał także poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński. Przekonywał, że w sprawie uchodźców trzeba działać dobrze i dobrowolnie, a więc "okazywać dobrą wolę". - Nie podniecać tych nastrojów, które szerzą się na przykład w internecie. Anonimowo zawsze łatwiej jest atakować i opowiadać o tym, co się stanie z Europą, jeżeli Polska wpuści kilkoro muzułmanów i pomoże im w tak trudnej sytuacji, kiedy ratują się ucieczką przed śmiercią - mówił Grupiński.

Pod koniec swojej wypowiedzi, w momencie, gdy wspomniał o uciekaniu przed śmiercią, Grupiński na chwilę przerwał i zwrócił się bezpośrednio do polityka PiS. - Widzę, że pana posła Macierewicza bardzo bawi ta ucieczka przed śmiercią i zagładą z terenów objętych wojną - powiedział poseł PO.

Sejm zebrał się na nadzwyczajnym, jednodniowym posiedzeniu, podczas którego parlamentarzyści zajmowali się sprawą kryzysu migracyjnego w Europie. Na mównicy pojawili się m.in. premier Ewa Kopacz, szef MSZ Grzegorz Schetyna i minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów