Trwa ładowanie...

"Kompromituje się". Kaczyński rzuca oskarżeniami

Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania w Płocku dużo czasu w swoim przemówieniu poświęcił Orlenowi, który ma tam swoją siedzibę. Oskarżał nową władzę o atak na tę firmę. - Dlaczego coś, co jest ogromnym sukcesem polskiej gospodarki, jest przedmiotem wręcz fanatycznego, czasem oszalałego ataku - ocenił prezes PiS.

Kaczyński broni Orlenu i Obajtka. Mówi o "oszalałym ataku"Kaczyński broni Orlenu i Obajtka. Mówi o "oszalałym ataku"Źródło: GETTY, fot: NurPhoto
d3s9ypv
d3s9ypv

Jarosław Kaczyński podczas swojego przemówienia w Płocku podkreślał, jak ważne to miasto dla polskiej gospodarki. Wspomniał, że w Płocku rozwijają się gałęzie różnych przedsiębiorstw. - Łączy się to wszystko w jednej firmie i to wszystko łączy się w jednych rękach. Pana prezesa Daniela Obajtka. Jeszcze kilka dni temu prezes Orlenu - mówił prezes PiS.

Ocenił jednak, że obecnie rządząca koalicja chce zaszkodzić spółce. - Jest takie pytanie, dlaczego ta nowa władza z taką furią, jeszcze będąc w opozycji, a teraz już będąc przy władzy, Orlen atakuje. Dlaczego coś, co jest ogromnym sukcesem polskiej gospodarki, jest przedmiotem wręcz fanatycznego, czasem oszalałego ataku - mówił Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PŁOCK | Spotkanie z Prezesem PiS J. Kaczyńskim

Po raz kolejny Jarosław Kaczyński stwierdził, że Koalicja Obywatelska, "jako niemiecka partia, działa na niekorzyść rozwoju polskiej gospodarki".

d3s9ypv

- Dlaczego wszystko, co nam może dawać siłę, ten szybki rozwój, przewagę, to szybkie zbliżanie się do poziomu bogatych państw zachodniej Europy, jest kwestionowane? O co tutaj chodzi? O interes Polski? O siłę Polski? A ta siła jest przecież przesłanką wolności - przekonywał polityk.

- Mamy władzę, która łamie prawo, kpi sobie z prawa, kompromituje się pod tym względem - ocenił prezes PiS i zaznaczył, że "tylko silna Polska może być wolna". - Konstytucja dla nich niedawno była świętością, a dzisiaj łamią jej zasady w imię własnego interesu. To jest wprowadzenie bezprawia, niszczenie praw obywatelskich, niszczenie wolnej Polski, wolności Polaków, deptania wszystkiego. Nie możemy się na to zgodzić i nie możemy się zgodzić na tę władzę - dodał.

Spotkanie PiS w Płocku. Kaczyński wskazał kandydata na prezydenta miasta

Podczas spotkania w Płocku Kaczyński przedstawił także kandydata partii na prezydenta miasta. To Piotr Uździcki.

d3s9ypv

- Ja wierzę, że długie już rządy Pana Nowakowskiego, który za główne swoje zadanie uważa walkę z PiS, a nie to, czym powinni zajmować się samorządowcy, zakończą się i to po tych wyborach. Wierzę w pana Uździckiego – człowieka o wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym o specjalności ekonomicznej i zarządzania, a także innych – krótko mówiąc, kogoś, kto może podjąć trud, który będzie przynosił efekty i zadowolenie mieszkańcom Płocka przede wszystkim - mówił Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3s9ypv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9ypv
Więcej tematów