Sala wpadła w euforię. Kaczyński składa przysięgę

Jarosław Kaczyński na warszawskiej konwencji PiS
Jarosław Kaczyński na warszawskiej konwencji PiS
Źródło zdjęć: © PAP | Pawe� Supernak

03.02.2024 13:35, aktual.: 03.02.2024 14:07

Podczas warszawskiej konwencji PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Tobiasz Bocheński zostaje kandydatem PiS na prezydenta stolicy. Przy tej okazji, wśród oklasków, prezes PiS złożył deklarację wyborcom - z ręką na sercu. Działacze partyjni nie kryli entuzjazmu.

Po ogłoszeniu kandydatury Bocheńskiego, prezes PiS wygłosił przemówienie opisujące jego dokonania. Przysłuchiwali mu się siedzący w pierwszych stołeczni politycy partii, w tym między innymi Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński.

W pewnym momencie wystąpienia Kaczyński zaczął zapewniać, że Bocheński jest osobą, która świetnie poradzi sobie na stanowisku prezydenta Warszawy. - Mogę z ręką na sercu... - zaczął i po chwili dodał z zakłopotanym uśmiechem: "Pozwólcie państwo, że jej nie położę, ale jak ktoś chce, to mogę". Sala z działaczami PiS zareagowała śmiechem.

- Proszę bardzo - kontynuował Kaczyński i demonstracyjnie położył rękę na sercu, wzbudzając jeszcze większy aplauz działaczy.

- Chciałem powiedzieć, że pan Tobiasz Bocheński jest człowiekiem, który te wszystkie wyzwania (związane z zarządzaniem Warszawą - red.) jest w stanie podjąć z pełną świadomością, że one istnieją (...) i jest je w stanie, jeśli potraktujemy je jako problemy, swego rodzaju węzły, rozwiązywać. I to zarówno wtedy, jak można je rozsupłać, jak i wtedy, gdy trzeba użyć miecza Aleksandra Wielkiego - podsumował prezes PiS, nawiązując do legendy o węźle gordyjskim i wywołując kolejne brawa.

Kim jest Tobiasz Bocheński?

Bocheński od 18 kwietnia 2023 r. do 13 grudnia 2023 r. pełnił funkcję wojewody mazowieckiego, a w latach 2019 - 2023 był wojewodą łódzkim. Od jesieni 2015 r., był asystentem, doradcą, a od 2017 r. dyrektorem biura wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, który w 2019 r. został ministrem spraw zagranicznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tobiasz Bocheński urodził się 15 grudnia 1987 r. w Łodzi, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i wykładowcą akademickim. Od 2019 r. jest doktorem nauk prawnych UŁ, badaczem doktryn polityczno-prawnych. Ma 35 lat.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura odbędzie się 21 kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (877)
Zobacz także