Już wszystko jasne. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym w środę

Informacja pojawiła się we wstępnym harmonogramie obrad zamieszczonym na stronie Sejmu. Wcześniej wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) zapowiedział, że kluczowe decyzje zapadną we wtorek po posiedzenie Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm
Sejm (PAP, Fot: Tomasz Gzell)

Według wstępnego harmonogramu obrad na punkt dotyczący projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym przewidziano w środę czas między godziną 14.00 a 16.30.

Projekt PiS ustawy o Sądzie Najwyższym wpłynął do Sejmu w ubiegłą środę. Przewiduje m. in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku "z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

Projekt wywołał protesty opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. W niedzielę odbyły się manifestacje przed Sejmem oraz siedzibą Sądu Najwyższego.

W poniedziałek z inicjatywy PO doszło w Sejmie do spotkania, w którym uczestniczyli posłowie klubów opozycyjnych z wyjątkiem Kukiz'15 oraz m.in. I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf, b. I prezesa SN Adama Strzembosza, b. prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

Kopacz: mamy rozpisany scenariusz, jak skutecznie zablokować prace nad tą szkodliwą ustawą

- Nie będzie powtórki z 16 grudnia. Proszę się nie obawiać, ale mamy naprawdę rozpisany scenariusz, jak skutecznie zablokować prace nad tą szkodliwą ustawą - mówiła Ewa Kopacz w rozmowie z Beatą Lubecką w "Gościu Wydarzeń" Polsat News.

Przyznała, że bardzo chciałaby, aby powstały wspólne listy opozycji.

"Mord polskiej demokracji". Opozycja o reformie Sądu Najwyższego - zobacz wideo

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.