Już 4 miliony uczniów uczestniczy w „Edukacji z Internetem TP”
Udostępniając uczniom i nauczycielom Internet zapewniamy im nieograniczony dostęp do wiedzy i dajemy szansę na zmianę metod nauczania tak, aby nauka w szkole była ciekawsza, bardziej interaktywna i inspirująca - powiedział prezes TP Marek Józefiak podczas konferencji inaugurującej ogólnopolską kampanię społeczną programu „Edukacja z Internetem TP”.
W akcji, której celem jest popularyzacja szerokopasmowego dostępu do Internetu i multimedialnego nauczania uczestniczy już dwanaście tysięcy szkół, a blisko cztery miliony uczniów korzysta z Internetu na co dzień.
Jak zapewniają pomysłodawcy kampania „Edukacja z Internetem TP” od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Naszą powinnością jest rozwijanie tego typu działań. Myślę, że ten program zakończył się sukcesem. Jak do tej pory jedyny problem jaki widzę, to brak nadal w polskich szkołach pracowni internetowych - mówił Józefiak.
W ramach programu prowadzone są nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli w zakresie najlepszego wykorzystania komputera i Internetu w nauczaniu języków obcych, matematyki, geografii, historii i biologii. Szkołom uczestniczącym w akcji przekazano też nieodpłatnie specjalistyczne oprogramowanie zabezpieczające młodzież przed „wirtualnymi zagrożeniami”.
Naszą aktywność koncentrujemy wokół niesienia pomocy dzieciom i młodzieży i wspieraniem ich rozwoju. Ten program jest wyjątkowy - zwiększa szanse młodych ludzi. Umożliwia im korzystanie z bezpiecznego i taniego dostępu do Internetu nie tylko w szkole. Promuje także aktywne i ciekawe metody nauczania, dzięki czemu nauka w szkole staje się ciekawsza i inspirująca - tłumaczyła dyrektor Fundacji Grupy TP Ewa Krupa. Sukces programu „Edukacja z Internetem TP” udowodnił, że konsekwentne i długofalowe działania na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego przynoszą wymierne efekty - mówiła.
Prezes TP zapowiedział również na konferencji kolejną inicjatywę - „Polskie talenty”. Jej celem będzie promocja wykształcenia technicznego i informatycznego wśród polskiej młodzieży. Chcemy pomóc młodym ludziom fundując także stypendia i alternatywne do wyjazdów za granicę możliwości rozwoju - mówił Józefiak.
Kampanii „Edukacja z Internetem TP” towarzyszy galeria zdjęć Adama Wlazłego. Bohaterami fotografii są dzieci ucharakteryzowane na znanych naukowców, między innymi Marię Curie-Skłodowską i Mikołaja Kopernika. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada w centrach handlowych siedmiu największych miast Polski.
Więcej informacji na temat programu „Edukacja z Internetem TP”, a także galerię zdjęć Adama Wlazłego można znaleźć na stronie fundacji: www.fundacjagrupytp.pl
Marek Grabski, Wirtualna Polska (na podst. materiałów organizatorów kampanii)