Trwa ładowanie...
d25hm9v

Justyn Piskorski nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Złożył ślubowanie

Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego Justyn Piskorski złożył ślubowanie. - Wierzę w to głęboko, że zastąpi pan prof. Morawskiego w TK i będzie pan profesor w niezwykle godny i doskonały sposób funkcję sędziego TK sprawował - stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Justyn Piskorski został nowym sędzią TK
Justyn Piskorski został nowym sędzią TK (PAP)
d25hm9v

Prezydent Andrzej Duda odebrał w poniedziałek ślubowanie od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego Justyna Piskorskiego. Nowy sędzia został wybrany przez Sejm w ubiegłym tygodniu. Zastąpi w Trybunale zmarłego w lipcu tzw. sędziego-dublera Lecha Morawskiego.

- Przychodzi pan na miejscu w Trybunale, które w jakimś sensie jest miejscem specyficznym, bo niedawno odszedł prof. Lech Morawski i to w następstwie prof. Morawskiego przychodzi pan do TK. Można powiedzieć, że przychodzi pan na miejsce osoby, które była absolutnie wybitną, jeśli chodzi o naukę prawa. Prof. Morawski był wybitną postacią nie tylko polskiej doktryny prawa w tej materii, którą się zajmował, specyficznej, bo teoria prawa jest materią specyficzną, ale był postacią wybitną, absolutnym autorytetem w tej dziedzinie. Można powiedzieć, że to takie miejsce, które jest związane z pewnym autorytetem także i doktryny prawa. Wierzę w to głęboko, że zastąpi pan prof. Morawskiego w TK i będzie pan profesor w niezwykle godny i doskonały sposób funkcję sędziego TK sprawował - mówił prezydent Andrzej Duda.

d25hm9v

Prezydent dodał, że Piskorski ma "niezwykle ciekawą prawniczą przygodę swojego życia". - Poczynając od Uniwersytetu w Bonn, poprzez aplikację prokuratorską, poprzez pracę naukową w Poznaniu i specjalizację z zakresie prawa karnego, w tym w aspekcie międzynarodowym i prawno-porównawczym, to na pewno jest wiedza niezwykle rozległa i przydatna - zaznaczył Andrzej Duda.

- Cieszę się że przychodzi specjalista, który ma rozeznanie w tej materii - podkreślił.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim bez udziału mediów. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, I prezes SN Małgorzata Gersdorf oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

d25hm9v

Podziel się opinią

Share

d25hm9v

d25hm9v
Więcej tematów