Trwa ładowanie...

Jurij Felsztinski: to Putin zabił Borysa Niemcowa

Zdaniem Jurija Felsztinskiego za zabójstwem Borysa Niemcowa stoi osobiście prezydent Rosji Władimir Putin. - Dlaczego teraz doszło do tego mordu? Bo zaczyna się prawdziwa walka. Jeśli można zaatakować Ukrainę, na pewno można też zabić swojego głównego przeciwnika w Rosji, który zajmował twarde stanowisko w sprawie Ukrainy - komentuje specjalnie dla WP rosyjski historyk mieszkający w USA. Publikujemy również jego tekst, który napisał w reakcji na zabójstwo Niemcowa.

Share
Jurij Felsztinski: to Putin zabił Borysa Niemcowa
Źródło: Dom Wydawniczy REBIS
d3060tt

Przeczytaj <a href="http://wiadomosci.wp.pl/jurij-felsztinski-ukraina-to-dopiero-poczatek-nastepne-beda-bialorus-i-kraje-baltyckie-6027742351315585a">wywiad WP z Jurijem Felsztinskim.</a>

- To Putin osobiście stoi za zabójstwem Borysa Niemcowa. Dlaczego teraz doszło do tego mordu? Bo zaczyna się prawdziwa walka. Jeśli można zaatakować Ukrainę, na pewno można też zabić swojego głównego przeciwnika w Rosji, który zajmował twarde stanowisko w sprawie Ukrainy - komentuje specjalnie dla WP Jurij Felsztinski. Rosyjski historyk był wraz z Aleksandrem Litwinienką autorem książki "Wysadzić Rosję", w której twierdził, że Federalna Służba Bezpieczeństwa przeprowadziła zamachy bombowe na budynki mieszkalne w Rosji w 1999 r., co stało się pretekstem do wznowienia wojny czeczeńskiej.

Za zgodą autora publikujemy w całości jego tekst, który napisał w reakcji na zabójstwo Niemcowa.

"Borysa Niemcowa zabił Putin. Jak Hitler, dał zielone światło do egzekucji swoich wrogów"

"Borysa Niemcowa zabił Putin. O tym Putin powiedział nam sam, wkrótce po zabójstwie. Putin poinformował, że było to zabójstwo 'na zlecenie o charakterze prowokacyjnym'. 'Zlecenia' w Rosji już dawno daje jeden człowiek - prezydent. Reszta te 'zlecenia' posłusznie wykonuje.

d3060tt

Zabójstwo może mieć 'charakter prowokacyjny', jeżeli Twoi wrogowie organizują prowokacje przeciwko Tobie. Głównym wrogiem Putina jest dziś Ukraina. Właśnie ją będą oskarżali o 'prowokacje' Putin i jego współpracownicy. Poprzez to, że w momencie zabójstwa z Borysem Niemcowym była ukraińska dziewczyna, nam umiejętnie podsuną wątek udziału w tym Kijowa i zapewne pokażą 'Ukraińców', najprawdopodobniej martwych, z ukraińskimi paszportami w kieszeniach, i ogłoszą ich mordercami-prowokatorami.

Lecz w międzyczasie śledczy FSB przeprowadzą przeszukania oraz konfiskaty w mieszkaniu ofiary, skonfiskują dokumenty i komputery. Otrzymawszy pełny obraz działalności opozycyjnej Borysa Niemcowa i jego kontaktów, zaczną zapraszać na przesłuchania w ramach śledztwa ws. zabójstwa przyjaciół oraz współpracowników-opozycjonistów Borysa Niemcowa. Będą z nich szydzić i robić z nich podejrzanych. Następnie ci sami śledczy FSB, poprzez swoich agentów, wrzucą do mediów kilka fałszywych kolorowych wersji morderstwa, które będą powielać rosyjskie tabloidy, tak, jakby to miało jakiś związek z rzeczywistością... I to wszystko będzie robione, jak już nam powiedziano, 'pod osobistą kontrolą Putina'. Akurat w to wierzymy.

Czy Hitler odpowiadał za zabójstwo Żydów w Niemczech, które popełniano w tym kraju po jego dojściu do władzy? Niewątpliwie, bowiem swoimi wypowiedziami i prawem pchnął Niemców do zabójstwa swoich współobywateli, pozostawiając następnie te zbrodnie bezkarnymi. Podobnie jest z Putinem, który w 2006 r. godząc się na przyjęcie w prezencie na swoje urodziny głowy dziennikarki Anny Politkowskiej, dał zielone światło do egzekucji swoich wrogów.

Przeczytałem w jednym z artykułów, że po zabójstwie Borysa Niemcowa Rosja obudziła się w innej epoce. Tak nie jest. Mieliśmy już wiele nowych epok. Po prostu nie chcieliśmy tego widzieć. Po wysadzeniu domów w Rosji w 1999 r., po rozpoczęciu drugiej wojny czeczeńskiej, po zabójstwach Jurija Szczekoczichina, zastępcy redaktora naczelnego 'Nowej Gazety', Anny Politkowskiej, dziennikarki 'Nowej Gazety', Aleksandra Litwinienki, byłego oficera FSB, którego otruto w Londynie... my też budziliśmy się w innej epoce. Następnie była inwazja na Gruzję, później Krym, teraz na wschodnią Ukrainę... Strącony malezyjski samolot... Można długo wymieniać (przepraszam, jeżeli o kimś zapomniałem). Za każdym razem były inne epoki, do których wchodziła Rosja. I za każdym razem w magiczny sposób wsparcie dla Putina rosło.

d3060tt

Radzę Analitycznemu Centrum Jurija Lewady przeprowadzić nowy sondaż opinii publicznej. Jestem pewien, że po zabójstwie Borysa Niemcowa poparcie Putina wśród Rosjan wzrosło o jeszcze jeden procent. Do stu procent wsparcia ze strony społeczeństwa Putinowi pozostało jeszcze trzynaście punktów, trzynaście nowych epok, w które on szybko pogrąża cały świat, w tym również Rosję. Jesteśmy na ostatniej prostej. Włączajcie stoper.

Jurij Felsztinski, 28 lutego 2015 r., Boston".

Zabójstwo Niemcowa

55-letni Niemcow, jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji, został zastrzelony w centrum Moskwy, na Dużym Moście Moskworeckim przylegającym do Wasiljewskiego Spusku, będącego przedłużeniem placu Czerwonego. Polityk został trafiony czterema pociskami. Strzelano do niego w plecy.

Pogrzeb Niemcowa odbędzie się we wtorek na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie. Poprzedzi go cywilna uroczystość żałobna w moskiewskim Centrum Andrieja Sacharowa. W niedzielę w stolicy Rosji opozycja zorganizowała marsz żałobny poświęcony pamięci zamordowanego polityka. Wzięło w nim udział około 52 tys. osób.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

d3060tt

Podziel się opinią

Share
d3060tt
d3060tt
Więcej tematów