Trwa ładowanie...
anna zalewska

Jurek Owsiak wysyła listy do minister. Osobiście zawozi je do gmachu resortu

"Niech pani kolejnej mojej prośby nie pozostawia bez odpowiedzi" - napisał na Facebooku Jurek Owsiak. Zwrócił się do minister Anny Zalewskiej, do której, jak przyznał, wysyła listy. Zwraca w nich uwagę na potrzebę nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych.

Share
Jurek Owsiak wysyła listy do minister. Osobiście zawozi je do gmachu resortu
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
dyxc3n4

Adresatką najnowszego wpisu Jurka Owsiaka na Facebooku jest Anna Zalewska, minister edukacji. Szef WOŚP w poście porusza temat nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych. Zwraca uwagę, że powinny obowiązkowo odbywać się 32 godziny lekcyjne w ciągu trzech lat edukacji wczesnoszkolnej. Tymczasem teraz nie tylko są to zajęcia dodatkowe, ale brakuje też materiałów edukacyjnych, by je prowadzić.

Owsiak przyznał, że wysyła listy do Zalewskiej. "Nie czynię tego przez np. firmy kurierskie czy Pocztę Polską, tylko osobiście zawożę swoje listy do gmachu, w którym pani urzęduje" - dodał szef WOŚP. Pochwalił się też dokonaniami Orkiestry.

dyxc3n4

"Do tej pory przeszkoliliśmy 2 743 759 uczniów w Polskich szkołach podstawowych. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i otrzymali podręcznik pierwszej pomocy. Odbyło się to w 12 464 szkołach. Wszystkie te szkoły mają zakupione przez Fundację WOŚP, dzięki zaangażowaniu całego narodu, pomoce dydaktyczne. Przede wszystkim jednak - w ciągu 13 lat przeszkoliliśmy 30 tys. nauczycieli, którzy dziś naukę pierwszej pomocy w szkołach prowadzą" - napisał.

Owsiak chce, by Zalewska "usiadła z WOŚP" i porozmawiała o nauce pierwszej pomocy w podstawówkach. Przekonuje, że "nauka pierwszej pomocy skutkuje ratowaniem życia ludzkiego, nie ma tutaj nawet grama polityki". Prosi minister, by nie pozostawiała bez odpowiedzi kolejnej jego prośby. "Pani minister, urzędowy czas na odpowiedź na nasze listy minął, ale ja jestem pełen wiary, że w ten weekendowy czas będzie pani mogła nad sprawą się jednak pochylić i zaproponować termin spotkania" - podsumował Owsiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyxc3n4

Podziel się opinią

Share
dyxc3n4
dyxc3n4
Więcej tematów