Trwa ładowanie...
d1b89l3

Jurek Owsiak w tarapatach. "Trzeci pozew o znieważenie w drodze"

Szef Fundacji WOŚP będzie musiał spędzać jeszcze więcej czasu w sądach. Odbyła się kolejna rozprawa w procesie, który Jurkowi Owsiakowi wytoczyła posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, a wszystko wskazuje na to, że jest już następny pozew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Owsiak znany jest z dosadnych i kontrowersyjnych wypowiedzi
Owsiak znany jest z dosadnych i kontrowersyjnych wypowiedzi (East News, Fot: Jan Bielecki)
d1b89l3

Posłanka i Jerzy Owsiak stanęli przed sądem z powodu internetowego konkursu, w którym można było wygrać koszulkę z podobizną Pawłowicz. Zabawę zorganizował profil "Ruch Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos", a według posłanki to Owsiak jest inspiratorem powstania tej inicjatywy. On natomiast przekonuje, że konkurs zorganizował, "gdy strona działała już parę miesięcy", o czym przekonywał podczas burzliwej rozprawy w połowie listopada.

O tym, że Owsiak nie stawił się na kolejnym posiedzeniu sądu ws. pozwu Pawłowicz, a tym samym przed sądem nie doszło do pojednania stron, poinformował w mediach społecznościowych Piotr Wielgucki, czyli bloger znany jako "Matka Kurka", który też procesował się z Jerzym Owsiakiem.

"Jurek siedział cicho przez 8 dni i nie pochwalił się, że sąd uchylił postanowienia o umorzenie postępowania i tym samym Owsiak ma w tej chwili 2 postępowania karne o znieważenie, a trzecie w drodze" (pisownia oryg. - przyp. red.) - napisał blogger na Twitterze, nie precyzując, czyje pozwy ma na myśli.

Wielgucki w swoich wpisach od lat krytykuje działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka i dokładnie śledzi jej finanse. W sądzie znalazła wcześniej m.in. sprawa nazwania przez blogger Owsiaka "królem żebraków" oraz "cmentarną hieną". W rewanżu na zarzuty szef WOŚP nazwał "Matkę Kurkę" "nierobem", czym też musiał zajmować się sąd.

d1b89l3

Z Jerzym Owsiakiem nie udało nam się jeszcze skontaktować.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b89l3

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o liście Mosbacher: to jest "unprofessional"

d1b89l3

Podziel się opinią

Share
d1b89l3
d1b89l3
Więcej tematów