Trwa ładowanie...
d4b29d1

Juncker: Wolałem być szefem Rady Europejskiej. Mniej pracuje

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przyznał, że 5 lat temu wolał stanowisko szefa Rady Europejskiej. Podkreślił, że pełniąc funkcję, która przypadła Donaldowi Tuskowi, ma się o wiele mniej zajęć, niż stojąc na czele KE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jean-Claude Juncker i Donald Tusk.
Jean-Claude Juncker i Donald Tusk. (East News)
d4b29d1

Po 5 latach na stanowisku przewodniczącego KE, w wywiadzie dla Politico Juncker pozwolił sobie na trochę szczerości.

- Jestem człowiekiem kompromisu. Dobrze jest składać propozycje, dobrze mieć wiele inicjatyw, ale jako przewodniczący Komisji Europejskiej, nie jesteś tym, kto o nich decyduje. Robią to Rada ministrów UE, Rada Europejska - powiedział polityk.

d4b29d1

Były premier Luksemburga zaznaczył, że nie chciał aż tak wymagającej funkcji, dlatego skłaniał się raczej ku stanowisku szefa Rady Europejskiej.

- Łatwiej jest mieć pracę na część etatu niż na cały etat. Szef Komisji pracuje 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej mniej, powiedzmy - stwierdził wywołując śmiech zebranych osób.

Zobacz także: „Infantylna chęć błyszczenia w polityce”. Neumann wyśmiewa Biedronia

Na tę uwagę zareagował prowadzący wywiad dziennikarz. Oznajmił, że przy najbliższej możliwej okazji zapyta Donalda Tuska, czy zgadza się z tezą Junckera. - Zgadza się - odparł natychmiast szef Komisji Europejskiej.

d4b29d1

Juncker zdradził także, iż po zakończeniu 5-letniej funkcji szefa Komisji Europejskiej musi się zmierzyć z pewnym problemem. Otóż ostatni raz sam prowadził auto w 2009 roku. Później jako ważny unijny polityk był wożony przez szoferów. - Musze odnowić prawo jazdy - przyznał.

Źródło: Politico

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b29d1

Podziel się opinią

Share
d4b29d1
d4b29d1
Więcej tematów