Trwa ładowanie...

Julia Skripal wraca do zdrowia po otruciu. Jej stan nie jest już krytyczny.

Jak podają brytyjskie media, stan Julii Skripal "szybko się poprawia" i nie jest już krytyczny. Córka byłego rosyjskiego szpiega została otruta cztery tygodnie temu w Salisbury.

Share
Julia Skripal wraca do zdrowia po otruciu. Jej stan nie jest już krytyczny.
Źródło: PAP/EPA, Fot: WILL OLIVER
dgn7fwl

Skripal to były rosyjski pułkownik, który z brytyjskim wywiadem współpracował od lat 90. W 2006 roku został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo. W 2010 roku trafił na Zachód podczas wymiany agentów między Rosją i USA. Później przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

66-letni Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła już, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

dgn7fwl

Skripal i jego córka przebywają w szpitalu w Salisbury. W śledztwo zaangażowanych jest około 250 funkcjonariuszy policji.

Zobacz także: Duża polska firma usuwa konto z Facebooka

Konsekwencje dla Rosji

Londyn oskarżył o otrucie Skripala Moskwę. Wydalił 23 rosyjskich dyplomatów, tłumacząc, że są to "niezgłoszeni oficerowie wywiadu". W odpowiedzi na ten krok Rosja wydaliła 23 brytyjskich dyplomatów.

W ramach poparcia dla Wielkiej Brytanii po kilku rosyjskich dyplomatów wydaliły m.in. kraje nadbałtyckie, Polska, Węgry, Niemcy, Włochy, Holandia czy Francja. O wyrzuceniu 60 rosyjskich dyplomatów zdecydował również Donald Trump. W środę ekspulsję jednego rosyjskiego dyplomaty zapowiedziała Czarnogóra. Wycofano także zgodę na działalność honorowego konsula Rosji w Tym kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgn7fwl

Podziel się opinią

Share
dgn7fwl
dgn7fwl
Więcej tematów