Trwa ładowanie...

"Julia Przyłębska łamie prawo". Sędzia TK uderza w przełożoną

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zaapelował do Julii Przyłębskiej, by podała się do dymisji. Jarosław Wyrembak uważa, że szefowa TK rażąco narusza elementarne reguły praworządności.

Share
"Julia Przyłębska łamie prawo". Sędzia TK uderza w przełożoną
Źródło: East News, fot: Jacek Domiński/Reporter,Adam Jankowski/Polska Press
d4lp4kn

Julia Przyłębska otrzymała pismo od Jarosława Wyrembaka 17 września. Tego samego dnia doszło do Zgromadzenia Ogólnego sędziów TK, w trakcie którego sędzia przekazał kolegom swoje oświadczenie.

Zarzucił w nim Przyłębskiej łamanie prawa. "Podejmuje działania, dla których nie znajduję żadnej legitymacji prawnej", które - według jego oceny - "rażąco naruszają elementarne reguły praworządności" - wynika z oświadczenia, do którego dotarł Onet.

"Julia Przyłębska łamie prawo". Sędzia TK uderza w przełożoną

Wyrembak stwierdził też, że Przyłębska unika dyskusji o sytuacji Trybunału Konstytucyjnego. To jego zdaniem próba ograniczania swobody wypowiedzi sędziów. "Zwracam się z apelem o pilne zrzeczenie się tejże funkcji" - napisał.

Zobacz też: Kontrowersyjne słowa Jarosława Gowina o sędziach. Poszedł o krok dalej

Jarosław Wyrembak do stycznia 2018 roku był członkiem PiS. Zrezygnował po tym, jak został powołany do TK. Jest doktorem habilitowanym prawa, był adwokatem, notariuszem i wykładowcą. Wyrembak nie chciał komentować pisma, które skierował do członków TK oraz samej Przyłębskiej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lp4kn

Podziel się opinią

Share
d4lp4kn
d4lp4kn
Więcej tematów