ycipk-441cxp

Julia Pitera krytykuje władze PO. "Zróbcie coś, bo to się źle skończy"

Julia Pitera skrytykowała władze Platformy Obywatelskiej. Członkini tej partii i eks-europosłanka zarzuca Grzegorzowi Schetynie i jego ludziom "nieudolność organizacyjną" i niechęć do dialogu. Kilka gorzkich słów usłyszała też Małgorzata Kidawa-Błońska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Pitera krytykuje władze PO. "Zróbcie coś, bo to się źle skończy"
Julia Pitera krytykuje władze PO. "Zróbcie coś, bo to się źle skończy" (East News, Fot: Leszek Kotarba)
ycipk-441cxp

Julia Pitera stwierdziła na antenie RMF FM, że Małgorzata Kidawa-Błońska boi się debatować z innymi politykami. Stwierdziła, że jej klubowa koleżanka popełniła błąd, nie stając do żadnej z telewizyjnych debat.

Była europosłanka krytycznie oceniła pomysł wystawienia Kidawy-Błońskiej do wyborów prezydenckich. - Są eksperymenty odwracalne i nieodwracalne - powiedziała. Jej zdaniem fakt, że nie wiadomo jak Kidawa-Błońska radzi sobie w debatach czyni jej kandydaturę "niewiadomą" i "eksperymentem".

Julia Pitera o kandydaturze Tuska. "Ma niebywałą wytrzymałość"

ycipk-441cxp

Pitera poparła pomysł Donalda Tuska, który w środę zaapelował do opozycji o mądry, a niekoniecznie szybki wybór dobrego kandydata w wyborach prezydenckich. Podkreślił, że nie ma na myśli siebie. - Tusk 2 grudnia powie o swoich planach. Mamy półtora miesiąca, żeby opracować strategię - powiedziała Julia Pitera. Podkreśliła, że chciałaby, aby Tusk zdecydował się na ubieganie o prezydenturę. - Ma dystans i niebywałą wytrzymałość na ataki - powiedziała.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2019. Wojna w PO? Michał Kamiński zdradza, co mówią w kuluarach

Polityk skomentowała też wspólne zdjęcie Grzegorza Schetyny i Donalda Tuska. Lider PO spotkał się w Brukseli z szefem Rady Europejskiej. - Bardzo pilnie słucha. Dawno nie widziałam takiej uwagi i skupienia na twarzy Grzegorza Schetyny - powiedziała Pitera.

ycipk-441cxp

Julia Pitera krytykuje władze PO. "Zróbcie coś, bo to się źle skończy"

Szefowi PO nie szczędziła słów krytyki. Pitera narzekała, że trzy razy prosiła Grzegorza Schetynę o spotkanie, by podzielić się z nim swoimi spostrzeżeniami. - Raz się udało spotkać. W czerwcu pytałam Schetynę, czy mnie widzi w polityce krajowej, czy chce mojej pomocy. Niczego się nie dowiedziałam - powiedziała.

Pitera skrytykowała kierownictwo PO za "nieudolność organizacyjną" i brak dialogu. - Mam dramatyczny apel do moich kolegów: odbudujcie PO, bo to się marnie skończy - dodała była europosłanka.

Wybory prezydenckie 2020. Polacy chcą Donalda Tuska. Najnowszy sondaż

ycipk-441cxp

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-441cxp

ycipk-441cxp
ycipk-441cxp