Trwa ładowanie...

Józef Pinior skazany. "CBA jest gorsze od SB"

Legenda wrocławskiej "Solidarności" oraz były senator PO Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za korupcję. Były opozycjonista w najnowszym wywiadzie porównał Centralne Biuro Antykorupcyjne do Służby Bezpieczeństwa. - Jestem niewinny - zapewnia Pinior.
Share
Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia. "CBA jest gorsze niż SB"
Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia. "CBA jest gorsze niż SB"Źródło: East News, Fot: Tomasz Holod, Polska Press
d1fblwv

Sąd Okręgowy we Wrocławiu podtrzymał wyrok skazujący wobec Józefa Piniora. Były senator ma trafić na 1,5 roku do więzienia. Mężczyzna - wraz ze swoim asystentem - miał przyjąć w sumie 40 tys. złotych łapówek. Kluczowymi dowodami były nagrania zdobyte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które wymiar sprawiedliwości uznał za "bezsporne".

- Uważam, że CBA w pewnych aspektach jest nawet gorsze od SB, bo zdradziło demokrację. Tamci działali w innym systemie politycznym, w autorytarnej sytuacji geopolitycznej, a tutaj mamy do czynienia ze służbą, która ma stać na straży polskiego porządku demokratycznego, rządów prawa a stała się służbą polityczną, służącą do walki z opozycją - mówi w najnowszym wywiadzie Józef Pinior.

W rozmowie z onet.pl były działacz "Solidarności" uważa, że ujawnione w sądzie nagrania zostały "zmanipulowane". - Sądy nie wzięły pod uwagę materiałów z przesłuchań świadków czy współoskarżonych (...). Te nagrane rozmowy ułożono i połączono tak, by pasowały do z góry przyjętej tezy. Dlaczego pominięto niektóre nagrania? Sąd na rozprawie apelacyjnej nie pozwolił mi się w ogóle wypowiedzieć w stosunku do materiałów procesowych przygotowanych przez CBA. Moje przemówienie zostało przerwane - dodaje Pinior.

d1fblwv

Mateusz Morawiecki przeprosił za błędy. Wymowny komentarz Leszka Millera

Józef Pinior skazany. "Pożyczałem pieniądze od przyjaciół na kampanię"

Według byłego senatora Platformy Obywatelskiej jego wyrok to "symbol upadku i hańby wymiaru sprawiedliwości w państwie PiS". - Ten wyrok przejdzie do historii Polski (...). Jestem niewinny w tej sprawie - zapewnia polityk. Józef Pinior wyjaśnia także kwestie pieniędzy, które znalazły się w jego posiadaniu - a które według sądu były korupcją.

d1fblwv

- Pożyczałem pieniądze od przyjaciół, jeszcze na kampanię europejską, były one przekazywane legalnie na mój rachunek bankowy, ale nigdy nie przyjmowałem łapówek. Przed sądem pierwszej instancji z przesłuchanych ok. 50 świadków nie było literalnie nikogo, kto by świadczył przeciwko mnie - mówi legenda wrocławskiej "Solidarności".

Po wyroku sądu były senator nie zamierza się poddawać. - Będziemy walczyć dalej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu oraz szerzej w przestrzeni prawnej Unii Europejskiej. Wykorzystamy też wszystkie możliwości, które są w Polsce. Jestem pewny, że znajdzie się sąd, który rozważy cały materiał procesowy - stwierdza Józef Pinior.

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fblwv

Podziel się opinią

Share
d1fblwv
d1fblwv
Więcej tematów